کد خبر : 97398       تاریخ : 1396/11/24 13:48
مرگ سید امامی به روایت عضو هیأت رییسه مجلس

مرگ سید امامی به روایت عضو هیأت رییسه مجلس

پیغام:مجلس تا شفاف سازی کامل در مورد مرگ سید امامی، موضوع را پیگیری و نتایج بررسی ها را اعلام می کند .

پیغام: محمدعلی وکیلی عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه روز گذشته تعدادی از نمایندگان مجلس با اطلاعات سپاه پاسداران برای بررسی علت مرگ دکتر کاووس سید امامی گفت: آن مقداری که ما از فیلمی که موجود بود دیدیم، گویا آقای سیدامامی از جلسه‌ای برگشته بود. پریشان خاطر بود و تلاش می کرد که لامپ سقف را بشکند و بعد از شکستن لامپ نیز پیراهنش را از تنش درآورد و به گردنش گره زد .

به گزارش «پیغام»؛نماینده مردم تهران در خانه ملت در گفت‌وگو با عصر ایران ادامه داد: چون در محوطه سلول دوربین وجود داشت کارهای که وی انجام می داد پیدا بود ولی وقتی از محوطه سلول خارج شد و دستشویی رفت دیگر دوربین نبود .

عضو فراکسیون امید خاطر نشان کرد: برداشت دوستان اطلاعات سپاه این بود که وی با شکستن لامپ می‌خواست رگش را بزند و با گره زدن پیراهن بر گردنش می خواست خودش را بکشد که البته ما تا اینجایی این فیلم را دیدیم و فیلم هنوز ادامه داشت که جلسه صحن علنی آغاز شد. لذا قرار شد در جلسه ای دیگر ادامه فیلم را ببینیم و ابعاد مختلف قضیه را مورد بررسی قرار دهیم.

وی با بیان اینکه در این جلسه ترکیبی از نمایندگان فراکسیون های مختلف وجود داشت تاکید کرد: مجلس تا شفاف سازی کامل در این زمینه موضوع را پیگیری و نتایج بررسی ها را اعلام می کند .

این عضو فراکسیون امید در مورد اینکه آیا  می توان در این مرحله به طور قطع و یقین اعلام کرد که علت مرگ وی خودکشی بوده است گفت: کارهایی که وی در سلول انجام می داد برای خودکشی بود. ما حتی فیلم مربوط به سینا قنبری را نیز که دیدیم وقتی وی به سراغ دستشویی می رود چون در دستشویی‌های زندان دوربین نیست لذا از لحظه خودکشی وی فیلمی نبود و در مورد  سید امامی نیز اینگونه بود که وقتی وی دستشویی می رود فیلمی نیست .

وکیلی در پاسخ به این سوال که آیا دوربین‌های که در زندان ها وجود دارد برای حفظ امنیت و سلامت زندانیان نیست گفت: آقایان توضیح دادند که کل تلاشی که وی برای خودکشی انجام داده است سه دقیقه بیشتر طول نکشیده است  که البته باید این موضوع کارشناسی شود ولی در هر صورت این ضعف دادستانی است چراکه دادستانی مسئول جان کسانی است که در زندان ها نگهداری می شوند و اینکه زندانی خودش را می کشد رافع مسئولیت دستگاه مربوطه در ارتباط با حفظ جان افراد نیست .

این نماینده مردم تهران خاطر نشان کرد: این فیلم شکل مرگ را نشان می دهد که وی با دگرکشی نمرده است و یا علت مرگش طبیعی نیست بلکه خودکشی کرده است اما خودکشی کردن رافع مسئولیت دستگاه مربوطه در ارتباط با حفظ جان افراد نیست.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=97398

نظـــرات شمـــا