کد خبر : 97379       تاریخ : 1396/11/24 11:51:42
حمایت مناسب دولت از کشاورزان استان بوشهر با رعایت الگوی کشت
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر خبر داد:

حمایت مناسب دولت از کشاورزان استان بوشهر با رعایت الگوی کشت

پیغام:رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: نگاه برنامه‌های جهاد کشاورزی استان بوشهر بر رعایت الگوی کشت برای کشاورزان است و در قالب یک تفاهم‌نامه‌ای که بین سازمان جهاد کشاورزی استان، سازمان آب و کشاورز منعقد می‌شود.

به گزارش «پیغام»،محمدتقی منوچهری در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: برای اشتغال روستاییان از صندوق توسعه ملی و الف و ب تبصره 18 قانون بودجه سال 96 که دبیرخانه آن در اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر قرار دارد، پیگیری‌های خوبی به عمل آورده‌ایم که تاکنون نتیجه‌بخش بوده است.

وی افزود: در حوزه کشاورزی و شیلات اولویت امسال بر توسعه گل‌خانه‌ها، پرورش ماهی در قفس و پرورش میگوی متراکم بوده است که متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سامانه کارا و نام‌نویسی از تسهیلات 6 درصدی این بخش استفاده کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر تصریح کرد: کل اعتبار مرحله اول اشتغال استان بوشهر، 98 میلیارد تومان بوده که از این میزان 45 درصد به بخش کشاورزی در قالب اشتغال روستائیان اختصاص می‌یابد.

منوچهری یادآور شد: در سال گذشته 25 میلیارد تومان برای استقرار سامانه‌های نوین آبیاری هزینه شده و امسال نیز با تخصیص اعتبارات مناسب به دنبال توسعه این طرح هستیم و بدون محدویت و به هر میزان که یک کشاورز از سیستم مکانیزه و نوین آبیاری بخواهد هزینه کند، 85 درصد پرداخت آن را متقبل می‌شویم و کشاورز فقط 15 درصد هزینه‌ها را پرداخت می‌کند.

وی در خصوص نوع کشت محصولات تولیدی، سبزی و سیفی بیان کرد: نگاه برنامه‌های جهاد کشاورزی استان بوشهر بر رعایت الگوی کشت برای کشاورزان است و در قالب یک تفاهم‌نامه‌ای که بین سازمان جهاد کشاورزی استان، سازمان آب و کشاورز منعقد می‌شود در صورت رعایت‌کردن الگوی کشت، کشاورز می‌تواند از بیمه محصول، خرید توافقی و حمایتی و دریافت تسهیلات ارزان‌قیمت بهره‌مند شود و در صورت عدول از الگوی کشت هیچ نوع حمایتی در این بخش نخواهد شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر در خصوص رقم اعتبارات امسال این سازمان، یادآور شد: با افزایش 50 درصدی، امسال اعتبارات سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر به 108 میلیارد تومان رسیده است که 77 میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی و 31 میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی بوده است.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=97379

نظـــرات شمـــا