کد خبر : 97362       تاریخ : 1396/11/23 16:53
 ارتباط صنعت و دانشگاه گامی در تسریع هوشمند سازی بندر بوشهر+ تصاویر
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر :

ارتباط صنعت و دانشگاه گامی در تسریع هوشمند سازی بندر بوشهر+ تصاویر

پیغام: مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: یکی از جنبه های اصلی و موثر در پروژه های اسمارت پورت در بنادر دنیا، حضور دانشگاه های معتبرآن مناطق می باشد.

پیغام:نشست کارگروه بندر هوشمند در دفتر مدیرکل بنادر و دریانوردی استان باحضور دکتر عبدالهی رییس دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر، برگزار شد.

به گزارش«پیغام» ، محمد بنچاری در این نشست اظهار داشت: همزمانی امضای تفاهم نامه میان اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر و دانشگاه آزاد بامطرح شدن موضوع اسمارت پورت باعث شد این دانشگاه سریعا تیمی را تشکیل بدهد و این موضوع را دنبال کند.

وی افزود: توقع ما از کارگروه تعریف شده در دانشگاه آزاد و هر دانشگاه معتبر دیگر این است که هم در تعریف پروژه و هم در انجام پروژه با اداره کل بنادر و دریانوردی استان تعامل و همکاری تنگاتنگ داشته باشند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر عنوان کرد: این اداره کل در انجام پروژه اسمارت پورت از رویه های معمول گام را فراتر گذاشته و از کارگروه تشکیل شده خواستیم که خودشان با استقرار در بندر بوشهر تمامی زوایا را شناسایی و نیاز های بندر را استخراج کنند.

بنچاری اضافه کرد: یکی دیگر از مواردی که به شدت به آن توجه می شود پالایش پروژه ها خواهد بود بدین معنی که در مرحله انتخاب پروژه ، پروژه هایی که در وضعیت عملکردی بنادر استان بوشهر موثرهستند در اولویت قرار دارند. 

محمد مهدی بنچاری اظهار داشت: یکی از توافقات صورت گرفته در این نشست، توافق  برانجام بازدید ها و مستقر کردن نیروها در بخش عملیاتی بندر بوشهر می باشد به این دلیل که رویکرد ما نسبت به عملکرد شاخص های بندری پر رنگ تر از جنبه های دیگر خواهد بود.

وی بیان کرد:  دیگر  جنبه های  مهم پروژه اسمارت پورت نیز می توان به  ارتباط موثر فی ما بین صنعت  و دانشگاه اشاره کرد و با رویکردی که دارد می تواند یک الگوی خوب مبنی بر همکاری دانشگاه ها با یک محیط صنعتی ،اجرایی همانند اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر باشد.

بنچاری گفت: هم اکنون تیم تشکیل شده در دانشگاه آزاد بوشهر تیم خوب و فعالیست و امید داریم با کمک این عزیزان این اتفاق مهم در بندر بوشهر صورت پذیرد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر خاطرنشان کرد: این اداره کل در به ثمر نشستن هر چه بهتر این موضوع با دیگر دانشگاه های معتبر داخلی  و دانشگاه های خارجی نیزگفتگو ها و پیگیریهای لازم را انجام خواهد دادو این مهم را پیگیری خواهد کرد.

در ادامه این نشست دکتر عبدالهی رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر ضمن اعلام آمادگی همه جانبه  دانشگاه آزاد در انجام  این مهم ، عنوان کرد: در تسریع حرکت به سمت بندر هوشمند در هر زمینه آماده همکاری هستیم و افراد انتخاب شده در این کارگروه نیز  ازنیروهای توانمند، با انگیزه و علاقمند به این موضوع هستند تا پروژه هایی را در بندر بوشهر تعریف و پیاده سازی کنند.

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=97362

نظـــرات شمـــا