کد خبر : 97357       تاریخ : 1396/11/23 14:12:25
به پیامک ها و تماس های ناشناس اعتماد نکنید
هشدار پلیس در خصوص کلاهبرداری های تلفنی؛

به پیامک ها و تماس های ناشناس اعتماد نکنید

پیغام:اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی بوشهر در خصوص کلاهبرداری های تلفنی در اطلاعیه ای به شهروندان هشدار داد.

به گزارش «پیغام»؛ پلیس بوشهر در این اطلاعیه آورده است: «افراد کلاهبردار با عنوان مجری برنامه رادیو جوان، شرکت مخابرات، همراه اول، ایرانسل ، هتل ها و غیره  با شهروندان تماس برقرار کرده و با بیان اینکه به علت خوش حساب بودن و پرداخت به موقع قبوض به قید قرعه برنده سفر زیارتی به عتبات عالیات و جوایز دیگر شده اید، با افزایش حس کنجکاوی و اشتیاق ، مخاطبان را تشویق به پیگیری دریافت جایزه کرده و با استفاده از روش های مختلف اقدام به کلاهبرداری می کنند.

کلاهبرداران با ترفندهای مختلف و با بیان اینکه در صورت عدم پرداخت مبلغی مشخص از طریق عابر بانک سهمیه اختصاص یافته باطل می شود افراد را ترغیب و وادار به حرکت به سمت خودپرداز بانک ها می کنند و موفق به انتقال وجه از حساب افراد به حساب  مورد نظر خود می کنند و در پایان فرد قربانی متوجه می شود از جایزه خبری نیست و به دام این افراد افتاده است.

در همین خصوص به عموم شهروندان توصیه می شود :

 به هیچ عنوان اطلاعات مهم حساب بانکی و سایر اطلاعات محرمانه خود از قبیل (کد ملی ، آدرس منزل و...) خود را در اختیار دیگران قرار ندهند.

برای واریز هرگونه وجه به حساب افراد صرفا داشتن شماره حساب یا شماره کارت بانکی کافی است و بقیه اطلاعات حساب بانکی از جمله رمز اول یا دوم، کد CCV2، تاریخ انقضای کارت و حتی مراجعه شما به دستگاه خودپرداز هیچ لزومی ندارد.

افراد رمزهای بانکی خود را به صورت دوره ای تغییر دهند و از اعدادی مثل شماره شناسنامه، سال تولد و سایر اعدادی که قابل حدس زدن باشند استفاده نکنید.

به پیامک ها و تماس های ناشناس اعتماد نکنید و قبل از هر اقدامی با مراجع صلاحیت دار مشورت نمایید.

در صورت دریافت چنین پیامک هایی از صحت پیامک ارسال شده، از طریق مراجعه به سایت رسمی آن موسسه یا مراجع صلاحیت دار یا تماس تلفنی با سایر شماره های تلفن رسمی اطمینان حاصل کنید. 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=97357

نظـــرات شمـــا