کد خبر : 97326       تاریخ : 1396/11/19 11:45:12
كاهش بازه زماني تعميرات سالانه تأسيسات پارس جنوبي

كاهش بازه زماني تعميرات سالانه تأسيسات پارس جنوبي

پیغام: مذاكرات اوليه با كشورهاي اروپايي و آفريقايي براي كاهش بازه زماني تعميرات سالانه تأسيسات پارس جنوبي در عسلویه انجام شده است.

به گزارش «پیغام» به نقل از صدا و سیما مرکز بوشهر، معاون عمليات و پشتيباني شركت نفت و گاز پارس از انجام مذاكرات اوليه با كشورهاي اروپايي و آفريقايي به منظور كاهش بازه زماني تعميرات سالانه تأسيسات پارس جنوبي بدون از سرويس خارج كردن سكوهاي گازي خبر داد.

يحيي رشيدي افزود: با اجراي سامانه ای نوین برنامه‌ريزي بلندمدتي براي تعميرات خطوط لوله جرياني تأسيسات گازي پارس جنوبي در فاصله‌هاي زماني مشخص مي‌توان انجام داد كه نقاط، نوع پايش و تعميرات را هم شامل مي‌شود.
وي با بيان اينكه در هيچ كجاي دنيا سكوهاي دريايي به مدت 5 تا ده روز براي انجام تعميرات از مدار توليد خارج نمي‌شوندگفت: هر سكوي گازي كه از سرويس خارج مي‌شود، روزانه ميلياردها تومان ضرر  به همراه دارد، بنابراين سرمايه‌گذاري در اين زمينه در بلندمدت كاهش هزينه‌ها را به همراه دارد.
رشيدي كاهش بازه زماني تعميرات سالانه تأسيسات پارس جنوبي را نيازمند بكارگيري فناوری های نوين دانست و افزود: شرح كار و انتخاب پيمانكار اين طرح در حال آماده‌سازي است و رايزني‌هايي با چند شركت اروپايي و آفريقايي و شركت‌هاي داخلي كه شركاي اروپايي دارند در اين زمينه انجام شده است.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=97326

نظـــرات شمـــا