کد خبر : 97288       تاریخ : 1396/11/18 14:06
عامل انتشار کلیپ های غیر واقعی در بوشهر شناسایی شد

عامل انتشار کلیپ های غیر واقعی در بوشهر شناسایی شد

پیغام: رئیس پليس فتا استان گفت: شخصی که با انتشار کلیپ های غیر واقعی در شبکه های اجتماعی فضاي مجازي بر علیه یکی از بانک ها باعث تشویش اذهان عمومی شده بود شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش«پیغام» به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ دوم مهدی قاسمی در تشریح این خبر اظهارداشت: وکیل یکی از بانک های بوشهر با مراجعه به پلیس فتا عنوان داشت: کلیپ های کذب و خلاف واقع در شبکه های اجتماعی موبایلی در خصوص بانک مذکور منتشر، و موجب تشویش اذهان عمومی شده است.
وی گفت: با توجه به حساسیت و اهمیت موضوع کارآگاهان اداره مبارزه با جرایم سایبری پلیس فتا تحقیقات علمی و تخصصی خود را در این خصوص آغاز کردند.
سرهنگ قاسمی عنوان کرد: در تحقیقات انجام شده توسط کارشناسان پلیس فتا و ردیابی دیجیتالی سرنخ های این عمل مجرمانه، ماموران موفق شدند عامل انتشار این کلیپ های غیر واقعی را شناسایی با هماهنگی مقام قضایی برای ادامه تحقیقات به پلیس فتا منتقل کنند.
رئیس پلیس فتای استان با بیان اینکه متهم در مواجهه با شواهد ، قرائن و مستندات موجود پلیس در نهایت به بزه انتسابی اعتراف کرده است تصریح کرد: وی کلیپ های مورد نظرش را خودش تصویربرداری و از طریق شبکه های اجتماعی موبایلی منتشر می کرده است.
سرهنگ قاسمی با اشاره به این که متهم انگیزه خود از انجام این اقدام مجرمانه را مشکلات اداری با مدیران و مسئولان بانک و انتقام گیری از آنها عنوان کرده است توصیه کرد: شهروندان باید سعی کنند فرصت های مثبت فضای مجازی را شناخته و از آن در مسیر صحیح استفاده کنند و دقت لازم داشته باشند این فضای گسترده محل مناسبی برای انتقام جویی های شخصی نمی باشد.
این مقام انتظامی وظیفه ذاتی پلیس فتا را ایجاد محیطی امن و آرام در فضای مجازی دانست و خاطر نشان ساخت:ارسال هرگونه پیام توهین آمیز در فضای مجازی به افراد جرم محسوب شده و قانون با ارسال کننده آن برخورد خواهد کرد.  


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=97288

نظـــرات شمـــا