کد خبر : 97283       تاریخ : 1396/11/18 13:33:0
۲ میلیون و ۲۵۰ هزار تن گوشت مرغ در کشور تولید شد
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

۲ میلیون و ۲۵۰ هزار تن گوشت مرغ در کشور تولید شد

پیغام: معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه سرانه مصرف گوشت مرغ در ایران ۲۸ کیلوگرم و میانگین جهانی۱۴ تا ۱۵ کیلوگرم است گفت: امسال ۲ میلیون و ۲۵۰ هزار تن گوشت مرغ در کشور تولید شده است.

به گزارش «پیغام»؛به نقل از تسنیم، حسن رکنی در آیین افتتاح کارخانه جوجه کشی در شهرستان گناوه از وضعیت مطلوب صنعت طیور در کشور خبرداد و اظهار داشت: در زمینه صنعت طیور شرایط و زیرساخت‌های  مطلوبی فراهم شده به‌گونه‌ای که ایران به لحاظ تولیدات گوشت و طیور  در ردیف هفتمین کشور دنیا قرار دارد.

وی با تاکید بر  توسعه زیرساخت‌‌های صنعت گوشت مرغ افزود: زیرساخت‌های ایجاد شده در صنعت طیور این امکان فراهم می‌کند که در عرصه‌های بین المللی ورود پیدا کنیم .

معاون وزیر جهاد کشاورزی به ضرورت جلوگیری از پراکندگی  ایجاد کارخانه‌های جوجه کشی تاکید و بیان کرد:با زیرساخت‌های فراهم شده نیازی به احداث جوجه کشی جدید در کشور وجود ندارد اما آمایش سرزمینی خوبی در آن دیده نشده و به لحاظ پراکندگی مناسب نیست .

رکنی با تاکید بر  ضرورت ایجاد کارخانه جوجه کشی در استان بوشهر خاطر نشان کرد: در همین راستا احداث یک کارخانه جوجه کشی در استان بوشهر باتوجه به سختی و آسیب‌های زیادی که برای تامین جوجه یک روزه واحدهای گوشتی دراین منطقه متحمل می‌شدند ضروری بود .

وی، با اشاره به اینکه سرانه مصرف گوشت مرغ در ایران 28 کیلوگرم و میانگین جهانی14 تا 15 کیلوگرم است گفت:  امسال 2 میلیون و 250 هزار تن گوشت مرغ در کشور تولید شده است.

فرماندارگناوه هم با بیان اینکه کارخانه جوجه کشی گناوه با 70 میلیارد ریال افتتاح شده تصریح کرد: این کارخانه در زمینی به مساحت یک هکتار و با ظرفیت 17 میلیون قطعه در سال و میزان سرمایه گذاری 70 میلیارد ریال توسط بخش خصوصی ایجاد شده است.

سیدعلی پاک‌نژاد  از افتتاح این کارخانه به میمنت گرامیداشت دهه فجر  خبرداد و گفت: با افتتاح کارخانه جوجه کشی گناوه زمینه اشتغال 45 نفر  فراهم شده است.

وی به ظرفیت‌های شهرستان گناوه اشاره کرد و گفت: این شهرستان در کنار تجارت و دریانوردی و گردشگری در زمینه‌های آبزی پروری و تولید مرغ و گوشت سفید در استان بوشهر ایفای نقش می‌کند.

فرماندار گناوه جایگاه این شهرستان را در تولید گوشت سفید مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: شهرستان گناوه در زمینه تولید پرورش میگو در استان بوشهر رتبه نخست و گوشت سفید در رتبه دوم قرار دارد.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=97283

نظـــرات شمـــا