کد خبر : 97282       تاریخ : 1396/11/18 13:20:45
مهارت آموزی درمحیط کار واقعی ازسهمیه ابلاغی دراستان بوشهر فراتر رفت

مهارت آموزی درمحیط کار واقعی ازسهمیه ابلاغی دراستان بوشهر فراتر رفت

پیغام: مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای استان بوشهر گفت: سهمیه ابلاغی طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی این استان 790 نفر است که تاکنون بیش از سقف تعهدات انجام و محقق شده است.

به گزارش «پیغام»؛ عبدالرسول کازرونی در گفت وگو با ایرنا در بندردیلم افزود: هم اینک 830 نفر در حوزه های صنوف، خدمات، کشاورزی و فناوری اطلاعات با مشارکت بخش خصوصی و اتحادیه های صنوف درقالب این طرح ثبت نام و سهمیه گرفته شده و براساس پیگیری های به عمل آمده 23 نفر از آموزش دیدگان در این واحدها مشغول بکار شدند.

وی اضافه کرد: طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی دراجرایی شدن بند ۲ سیاست های کلی اشتغال ابلاغی مقام معظم رهبری و بند ۵ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی با رویکرد ایجاد زمینه های لازم برای اشتغال مولد و پایدار و استمرار و تثبیت اشتغال فرصت‌های موجود و مورد نیاز جامعه بویژه در مشاغل خرد و خانگی با استفاده از ظرفیت های بخش های غیردولتی در توسعه آموزش های مهارتی و نیز برای استفاده از ظرفیت‌های آموزشی موجود در محیط‌های کارگاهی و توسعه و تنوع الگوهای آموزشی تدوین و به مرحله اجرا در آمده است.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر بیان کرد: 85 نفر در استان بوشهر نیز براساس پیمان نامه کارهای صنایع نفت و گاز پارس جنوبی در رشته های ایمنی و بهره برداری در حال فراگیری آموزش های لازم هستند.
وی اضافه کرد: مقررشده این تعداد پس از فراگیری آموزش های لازم در فازهای پالایشگاهی بکار گرفته شوند.
کازرونی اظهارکرد: تاسیسات و شرکت های موجود در محدوده شهرسان دیلم نیازهای آموزشی خود را برای فراگیری و آماده سازی نیروها به شرط بکارگیری آنان پس از اتمام دوره اعلام کنند.
اجرای طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی با ابلاغ از طرف وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در خردادماه امسال کلید خورد.
دستورالعمل اجرای این طرح به عنوان یکی از سه طرح کارانه اشتغال جوانان (کاج) پس از ابلاغ توسط وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای، تدوین و سازوکار اجرای آن تعیین شده است.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=97282

نظـــرات شمـــا