کد خبر : 96500       تاریخ : 1396/10/23 13:35:14
شوراها به جایگاه نظارتی خود توجه بیشتری داشته باشند
معاون استاندار بوشهر:

شوراها به جایگاه نظارتی خود توجه بیشتری داشته باشند

پیغام: معاون عمرانی استاندار بوشهر گفت: انتظار ما این است که شوراهای اسلامی، به جایگاه نظارتی خود توجه بیشتری داشته باشند چرا که به بخش نظارتی شورا توجه کمتری شده است.

به گزارش«پیغام» به نقل از مهر، سیدمحمد حسن باستی پیش از ظهر شنبه در نشست استاندار بوشهر با اعضا شورای اسلامی استان بوشهر با اشاره به جایگاه مهم شوراها اظهار داشت: اعتبارات عمرانی استان یک سقف مشخص دارد و در کمیته برنامه ریزی به تناسب پیشرفت فیزیکی پروژه، اعتبار مربوطه اختصاص می یابد.

وی تاکید کرد: انتظار ما این است که شوراهای اسلامی، به جایگاه نظارتی خود توجه بیشتری داشته باشند چرا که به بخش نظارتی شورا توجه کمتری شده است.

معاون استاندار بوشهر با بیان اینکه شوراها باید به سمت ساماندهی نظارت بر اعتبارات اختصاص یافته حرکت کنند، اضافه کرد: در بین روستاهای استان، ۳۰ روستا ماهانه ۵۰ میلیون تومان اعتبار دریافت می کنند لذا باید به سمت برنامه ریزی و تعریف پروژه برای هزینه اعتبارات حرکت کنیم.

باستی با تاکید بر اینکه باید اعتبارات عمرانی به برنامه و مدیریت شده هزینه شود، اظهار داشت: در همین ارتباط بخشنامه‌های ابلاغ کردیم که ساخت سالن روزشی و استخر ممنوع شود.

وی با بیان اینکه منابع اعتباری عمرانی با نظارت شوراهای اسلامی هزینه شود، گفت:شوراها جلب مشارکت‌های فکری مردم و همچنین جذب سرمایه گذاران بخش‌های مختلف به منظور توسعه شهرها و روستاها را در دستور کار خود قرار دهند.

معاون استاندار بوشهر بر ضرورت شناسایی منابع درآمد پایدار در شهرها و روستاها توسط شوراهای اسلامی تاکید کرد.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=96500

نظـــرات شمـــا