کد خبر : 96485       تاریخ : 1396/10/23 12:13:58
هیچ مدرسه‌ای حق ندارد در ساعات رسمی، درس دیگری را تدریس کند

هیچ مدرسه‌ای حق ندارد در ساعات رسمی، درس دیگری را تدریس کند

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: هیچ مدرسه دولتی یا غیر دولتی حق ندارد در ساعات رسمی که آموزش و پرورش مصوب کرده، درس دیگری را تدریس کند.

به گزارش «پیغام» به نقل از ایسنا؛سید حمایت میرزاده درباره خبری مبنی بر حذف درس زبان انگلیسی از مقطع دوره ابتدایی گفت: تدریس زبان انگلیسی در دوره ابتدایی در برنامه درسی مدارس دولتی و غیر دولتی وجود نداشته است، البته اگر در خارج از ساعات رسمی مصوب آموزش و پرورش یا فوق برنامه‌ها دروس مختلفی مانند تقویتی تدریس شود، مغایرتی با قانون ندارد.

وی افزود: اما بحث در مورد ساعات رسمی است که مدارس دایر می‌باشد و باید برنامه‌های تدوین شده آموزش و پرورش تدریس شود، بنابراین مدارس چه دولتی یا غیر انتفاعی حق ندارند زبان انگلیسی یا هر زبان دیگری را خلاف چارچوب آموزش و پرورش آن هم برای دوره‌ ابتدایی در برنامه کاری خود در ساعات رسمی قرار دهند.

این عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس همچنین بیان کرد: این احتمال وجود دارد که مسئولان آموزش و پرورش در بررسی‌های خود مشاهده‌ کرده‌اند که برخی از مدارس غیر انتفاعی پا را از گلیم فراتر گذاشته و جدای از وظایف رسمی و دروس رسمی خود براساس چارت تعریف شده اقدام به تدریس زبان انگلیسی کرده‌اند و چون غیر قانونی بوده، چنین مساله‌ای مطرح شده است.

نماینده مردم گرمی در مجلس یادآور شد: البته در دوره راهنمایی یا متوسطه نیز طبق برنامه  مصوب آموزش وپرورش زبان در مدارس تدریس می‌شود اما قانونا نباید در ساعات رسمی مدارس ابتدایی برخلاف مصوبه آموزش و پرورش درسی، غیر از دروس رسمی تدریس شود.

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=96485

نظـــرات شمـــا