کد خبر : 96457       تاریخ : 1396/10/21 12:26:30
فریب کارت طلایی يا کارت سلامت نخورید
هشدار تامین اجتماعی درباره تماس‌های کلاهبرداران؛

فریب کارت طلایی يا کارت سلامت نخورید

پیغام: تماس‌هاي زيادي با جمعي از بيمه‌شدگان و مستمري‌بگيران سازمان گرفته شده که براي دريافت کارت طلايي يا کارت سلامت تأمين اجتماعي، پرداخت مبالغي بين ٢٠٠ تا ۴٠٠ هزار تومان الزامي است..

پیغام: سازمان تأمين اجتماعي اعلام کرد؛ اين سازمان کارت طلايي يا کارت سلامت براي بيمه‌شدگان و مستمري‌بگيران صادر نمي‌کند.

به گزارش «پیغام»؛ مدیر روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی افزود: خدمات درماني سازمان تأمين اجتماعي تنها با ارائه کارت ملي توسط بيمه‌شدگان و مستمري‌بگيران در مراکز ملکي و با دفترچه تأمين درمان در مراکز غير‌ملکي ارائه مي‌شود.

اميرعباس تقي‌پور با اشاره به اينکه اين سازمان به هيچ عنوان کارت طلايي يا کارت سلامت تأمين اجتماعي صادر نمي‌کند، تأکيد کرد: سازمان تأمين اجتماعي هيچ‌گونه تماس تلفني يا مراجعه حضوري به درب منازل بيمه‌شدگان و مستمري‌بگيران براي دريافت وجه به‌منظور صادرکردن اين‌گونه کارت‌ها نداشته و نخواهد داشت.

وي با بيان اينکه بر اساس گزارش‌هاي مردمي، تماس‌هاي زيادي با جمعي از بيمه‌شدگان و مستمري‌بگيران سازمان گرفته شده که براي دريافت کارت طلايي يا کارت سلامت تأمين اجتماعي، پرداخت مبالغي بين ٢٠٠ تا ۴٠٠ هزار تومان الزامي است، افزود: متأسفانه در برخي موارد به مستمري‌بگيران گفته شده است که اگر اين مبالغ را پرداخت نکنند، حقوق ماهيانه‌شان قطع خواهد شد که اين موضوع نيز به‌هيچ‌عنوان صحت ندارد.

وی خطاب به بيمه‌شدگان و مستمري‌بگيران اين سازمان اظهار كرد: مرکز ارتباطات مردمي سازمان تأمين اجتماعي با شماره تلفن ١۴٢٠ آماده پاسخ‌گويي به بيمه‌شدگان و مستمري‌بگيران است.

گفتني است؛ مراکز ملکي، به مراکز درماني اطلاق مي‌شود که مالکيت کامل آن متعلق به سازمان تأمين اجتماعي است و خدمات درماني در اين مراکز به طور کاملا رايگان انجام مي‌شود و مراکز غير‌ملکي به مراکز درماني طرف قرارداد با اين سازمان اطلاق مي‌شود. سازمان تأمين اجتماعي با حدود ۴۲ ميليون بيمه شده، ۱۸ نوع خدمت به بيمه‌شدگان، مستمري‌بگيران و بازنشستگان در سراسر کشور ارائه مي‌دهد، حدود سه ميليون نفر از افراد تحت پوشش اين سازمان را مستمري‌بگيران و بازنشستگان تشکيل مي‌دهند.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=96457

نظـــرات شمـــا