کد خبر : 96397       تاریخ : 1396/10/20 10:21:05
پرواز بالگرد اورژانس ۱۱۵ بوشهر برای انتقال مصدوم سانحه رانندگی

پرواز بالگرد اورژانس ۱۱۵ بوشهر برای انتقال مصدوم سانحه رانندگی

پیغام: رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر گفت: بالگرد اورژانس 115 بوشهر، مصدوم سانحه رانندگی را از جزیره خارگ به بوشهر منتقل کرد.

به گزارش«پیغام»به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مرکز بوشهر، دکتر عبدالرحیم دادجو بیان کرد: طی درخواست اورژانس هوایی بیمارستان خارگ برای انتقال مردی 39 ساله که به علت تصادف با ماشین از ناحیه دست و پا مجروح شده بود و نیاز به خدمات تخصصی پزشکی داشت، بالگرد اورژانس 115 بوشهر به پرواز درآمد.

وی افزود: بالگرد اورژانس پس از پرواز به سمت جزیره خارگ در کمتر از 50 دقیقه بیمار را از بیمارستان این جزیره به بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر منتقل کرد.

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال تاکنون 30 پرواز توسط بالگرد اورژانس برای انتقال بیماران در سطح استان انجام‌شده است که عمده آن مربوط به مناطقی مانند جزیره خارک بوده که مرز آبی روند امدادرسانی را در آنجا کند می‌کند.

دادجو تصریح کرد: سازمان اورژانس بوشهر درصدد است برد پرواز آمبولانس هوایی را افزایش دهد که با تحقق این امر، مصدومین و بیماران نیازمند در مناطق دوردست استان مانند عسلویه نیز می‌توانند از این توان عملیاتی اورژانس استفاده کنند و در صورت نیاز به مراکز درمانی خارج از استان اعزام شوند.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=96397

نظـــرات شمـــا