کد خبر : 96365       تاریخ : 1396/10/19 11:56:32
مرگ ۲۱ نفر بر اثر برف و سرما در چین

مرگ ۲۱ نفر بر اثر برف و سرما در چین

بارش برف سنگین متوالی در چند روز گذشته، سرمای شدید و یخبندان زندگی میلیون ها نفر را در چین مختل کرده و باعث کشته شدن 21 در مرکز و شرق چین شده است.

به گزارش «پیغام» به نقل از ایرنا بارش سنگین برف از روز یکشنبه تا امروز سه شنبه در استان های آنهویی، جیانگسو، هنان، هوبه، هونان، شا آن شی و شانشی، علاوه بر تخریب صدها هکتار مزارع کشاورزی و هزارن خانه مسکونی باعث آسیب رساندن جدی به زیر ساخت ها نیز شده است.

آمارهای رسمی در تارنمای یی سی چین نشان می دهد که دستکم بیش از دو میلیون نفر در استان های شمال شرق، مرکز و شمال چین با مشکلات عدیده روبرو هستند و هزاران نفر مجبور به انتقال به مکان های امن شده اند.

در استان های شمال شرقی که به مناطق سردسیر شهرت دارد بیش از 10 بزرگراه به روی خودروها بسته شده است.
بارش برف در استان هونان در مرکز چین بر اساس گزارش سازمان هواشناسی در 50 سال گذشته بی سابقه بوده است.

در استان های مذکور از شمال شرق گرفته تا مرکز نزدیک به 200 هزار هکتار زمین زراعی به دلیل بارش برف از بین رفته است.

پیشتر سازمان هواشناسی اعلام کرده بود که در استان های شرقی نیز دستکم دو فرودگاه بسته شده و صدها پرواز لغو شده است.

در استان 'آن خویی' در شرق چین بارش برف از سال 2008 به این طرف تا این حد سابقه نداشته و سرمای شدید باعث شده است تا دولت محلی بین مردم البسه گرم توزیع کند.

امروز سازمان هواشناسی چین هشدار داد که یک جبهه هوای سرد شهر پکن در شمال چین را فرا گرفته است و دمای هوا این هفته در ساعاتی از روز به 10 درجه زیر صفر خواهد رسید.

به مردم و بخصوص اقشار آسیب پذیر در پایتخت چین نسبت به سرما هشدار داده شده است و به مهد کودک ها و مدارس ابتدایی تاکید شده است کودکان را در فضای آزاد نگه ندارند.

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=96365

نظـــرات شمـــا