کد خبر : 95078       تاریخ : 1396/09/14 13:49
طرح نشاط اجتماعی در استان‌ها اجرایی شد
معاون وزیر کشور در بوشهر:

طرح نشاط اجتماعی در استان‌ها اجرایی شد

پیغام: معاون سازمان امور اجتماعی وزارت کشور با اشاره به اینکه استان بوشهر الگو اجرای طرح‌های نشاط اجتماعی است گفت: با برنامه‌ریزی انجام شده طرح نشاط اجتماعی با الگوگیری از بوشهر در استان‌ها اجرایی شده است.

به گزارش«پیغام» به نقل ازتسنیم، رضا محبوبی در مراسم افتتاحیه مرحله دوم طرح نشاط اجتماعی بوشهر با بیان اینکه این استان در اجرای این طرح پیشتاز است اظهار داشت: طرح نشاط اجتماعی که در شهرها و روستاها به مرحله اجرا در می‌آید با برنامه‌ریزی انجام شده طرح نشاط اجتماعی با الگو گیری از بوشهر در استان‌ها اجرایی شده است.

وی با بیان اینکه استان بوشهر در طرح نشاط اجتماعی رتبه نخست کشور را دارد تصریح کرد:  استان بوشهر در بررسی‌ها و مطالعات صورت گرفته از نظر سرمایه اجتماعی رتبه دوم کشور در اختیار دارد و امیدواریم در سال آینده به رتبه نخست برسد.

معاون سازمان امور اجتماعی وزارت کشور تصریح کرد: یکی از عوامل تاثیرگذار در ارتقا سرمایه اجتماعی هر جامعه میزان شور ونشاط و امید به آینده و میزان ارتباطات اجتماعی افراد است.

وی با تاکید بر ارتقا نشاط اجتماعی در شهرها و روستاها خاطرنشان کرد: با انجام برنامه‌های مختلف از جمله طرح نشاط اجتماعی زمینه برای ارتقا نشاط اجتماعی فراهم شده و گام‌های موثری در این زمینه برداشته می‌شود.

محبوبی با تاکید بر همکاری مدیران دستگاه‌های اجرایی در حوزه فرهنگی و اجتماعی خاطرنشان کرد: باید عالم جوانان را به رسمیت بشناسیم و فاصله  خود را با جوانان کمتر کنیم.

وی با اشاره به طرح نشاط اجتماعی گفت: در اجرای طرح نشاط اجتماعی باید به ظرفیت جوانان اهمیت داده شود و رشد هم زمانی می‌تواند به قاعده باشد که این رشد متعادل باشد.

معاون سازمان امور اجتماعی  وزارت کشور بیان کرد: همانقدر که به اوقات فراغت اهمیت می‌دهیم باید به عرصه دین هم توجه داشته باشیم و مسئولان هم فرصت رشد همه جانبه برای قشرهای مختلف را فراهم کنند.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=95078

نظـــرات شمـــا

پیاده روی فرهنگیان و تکریم بازنشستگان گفت:
پیاده روی فرهنگیان و تکریم بازنشستگان صبح روز پنج شنبه نهم آذر ماه به همت کانون بازنشستگان آموزش و پرورش دشتستان، یک برنامه پیاده روی سلامت با حضور حمعی از فرهنگیان بازنشسته در سطح شهر برگزار گردید شرکت کننده گان در این پیاده روی، پس از انجام حرکات نرمشی و ورزش آمادگی، از میدان معلم تا کانون امام خمینی را به پیاده روری جمعی پرداختند و در سالن کانون امام اجتماع کردند. این پیاده روی، یک واقعه ورزشی در نوع خود در شهر ما بود و بنا به گفته مسؤل بازنشستگان استان، اولین حرکت فرهنگی ورزشی بهداشتی از این نوع، در سطح استان میباشد. متاسفانه خبر این پیاده روی و این اتفاق ورزشی ( و هم فرهنگی و بهداشتی)که همه دیدند و شنیدند، و البته بار اقتصادی نداشت، در نشریات شهر(بجز یکی از آنها که وظیفه رسانه ای و اطلاع رسانی خود را بحا آورد و باید به مدیر آن دست مریزاد گفت)، هیچگونه بازتابی نداشت و سکوت اختیار شد! ( جای شگفتی نیست اگر به اعتبار رسانه ای آنها خدشه وارد شود). تاسف انگیزتر انکه کسانی که دم از تکریم و، ارزش گذاشتن به بازنشستگان و سالمندان میزنند و در این خصوص داد سخن میرانند، در جمع اصحاب فرهنگ و اندیشه و، پاسداران و حاملان و ناقلان معرفت و دانائی، حضور نیافتند( نه پیامی، نه سلامی، نه کلامی!) گفتنی است در ادامه این مراسم، کارشناسان تغذیه و ورزش سخنان و مطالب مفیدی در زمینه خود مراقبتی و سلامتی و بهداشت و تغذیه و ورزش بیان نمودند که جای تشکر دارد. کتاب هائی نیز با موضوع تغذیه و سسبک زندگی سالم، از طرف آنها به عنوان هدیه در بین شرکت کنندگان توزیع گردید. یک منتقد آزادِ مستقل
1396/09/15