کد خبر : 95062       تاریخ : 1396/09/14 12:21:29
۸۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل پروژه‌های بهداشتی هزینه می‌شود
معاون وزیر بهداشت در بوشهر:

۸۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل پروژه‌های بهداشتی هزینه می‌شود

پیغام: معاون بهداشتی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بیش از شش‌ هزار و ۶۵۰ پروژه بهداشتی در استان‌ها در حال اجرا است که برای تکمیل آنها ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه می‌شود.

به گزارش «پیغام» به نقل از خبرگزاری تسنیم از بوشهر، علیرضا رئیسی صبح امروز در نشست با خبرنگاران در بوشهر با تاکید بر تکمیل پروژه پرونده الکترونیک سلامت اظهار داشت: یکی از برنامه‌های مهم وزارت بهداشت، تکمیل پروژه پرونده الکترونیک سلامت ایرانیان است که برنامه‌های مهمی در این پروژه اجرا شده است.

وی از استقرار پزشک خانواده خبر داد و افزود: پزشک خانواده یکی از نیازها و زیرساخت‌های اصلی پروژه سلامت در جامعه است که این مهم در 10 استان به صورت آزمایشی اجرا می‌شود.

معاون بهداشتی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه تا پایان امسال نظام ارجاع و پزشک خانواده در 10 استان اجرا می‌شود خاطرنشان کرد: طرح نظام ارجاع در استان‌های گلستان، اردبیل، زنجان، یزد، بوشهر، آذربایجان و دیگر استان‌ها تا پایان سال اجرا می‌شود که نتایج آن به دیگر استان‌ها تعمیم می‌یابد.

رئیسی تکمیل پرونده الکترونیک، پزشک خانواده، نظام ارجاع، توسعه پروژه‌های دندانپزشکی را از اولویت‌های معاونت بهداشتی وزارت بهداشت دانست و افزود: بیش از شش‌ هزار و 650 مرکز بهداشتی در سراسر کشور در حال ساخت است که 2 هزار پروژه آن در دهه فجر امسال افتتاح می‌شود.

وی افزود: برای تکمیل پروژه‌های در دست معاونت بهداشتی 800 میلیارد تومان اعتبار هزینه می‌شود.

معاون بهداشتی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به زلزله کرمانشاه پرداخت و با اشاره به اینکه خدمات معاونت بهداشتی  به آسیب‌دیدگان در کوتاه‌ترین زمان ارائه شد افزود: در جریان زلزله کرمانشاه که 11 هزار نفر مصدوم شدند ضمن ارائه تمام خدمات بهداشتی و درمانی به آنها، آسیب دیدگان واکسن‌های مختلف برای پیشگیری از بروز بیماری دریافت کردند.

رئیسی بیان کرد: در جریان زلزله کرمانشاه 84 مرکز بهداشتی درمانی تخریب و 194 مرکز خسارت دیدند که طرح بازسازی آنها در دستور کار قرار گرفته است و این در حالی است که خدمات بهداشتی در کانتینرهای مجهز به مراجعه کنندگان ارائه می‌شود.

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=95062

نظـــرات شمـــا