کد خبر : 95053       تاریخ : 1396/09/14 11:01:53
۷۰ درصد گاز مصرفی کشور از استان بوشهر منتقل می‌شود
مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر:

۷۰ درصد گاز مصرفی کشور از استان بوشهر منتقل می‌شود

پیغام:مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر با اشاره به نقش مهم پارس جنوبی در تامین گاز مصرفی کشور گفت: با بهره‌‌برداری از فازهای مختلف پارس جنوبی هم اکنون بیش از ۷۰ درصد گاز مصرفی کشور از استان بوشهر منتقل می‌شود.

به گزارش «پیغام» به نقل از  تسنیم ، غلامعباس حسینی صبح امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با اشاره به رشد حداکثری گازرسانی در استان بوشهر، از اعلام زمان تکمیل طرح گازرسانی در این استان خبر داد و اظهار داشت: بوشهر در یک قدمی تبدیل شدن به استان سبز قرار دارد و با اتمام اقدامات در دست اجرا این مهم  تا سال آینده محقق می‌شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 36 شهر و 358 روستای استان بوشهر گازدار است تصریح کرد: این میزان معادل 98.7 درصد جمعیت شهری و 86 درصد از جمعیت روستایی تحت پوشش گاز استان  بوشهر است.

حسینی با بیان اینکه هم اکنون 70 درصد از گاز مصرفی کشور از استان بوشهر منتقل می‌شود افزود: با بهره‌‌برداری از فازهای مختلف پارس جنوبی هم اکنون بیش از 70 درصد گاز مصرفی کشور از استان بوشهر منتقل می‌شود.

وی از اجرای بیش از 6 هزار کیلومتر شبکه گازرسانی و نصب 170 هزار انشعاب گاز در استان بوشهر خبر داد و گفت: در حال حاضر تنها شهر بدون گاز استان بوشهر جزیره خارگ است که در این رابطه امیدواریم با بهره‌برداری از طرح در دست اجرای ان. جی. ال امکان گازرسانی به این شهر نیز فراهم می‌شود.

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر افزایش روزافزون گازرسانی به روستاهای استان بوشهر اشاره و خاطرنشان کرد: با اتمام طرح‌های گازرسانی روستایی تا پایان سال آتی ضریب نفوذ گاز روستایی استان بوشهر با رشدی 10 درصدی به 95 درصد می‌رسد.

حسینی با بیان اینکه سال گذشته 24 هزار انشعاب گاز در سطح استان  بوشهر اجرا شد تصریح کرد: امسال 25 هزار انشعاب گاز در استان بوشهر نصب می‌شود که در حال حاضر در نقاط مختلف استان در دست اجرا است.

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر در رابطه با وضعیت فروش گاز در استان بوشهر بیان کرد: در نیمه نخست امسال ، شرکت گاز استان بوشهر جایگاه دوم فروش گاز کشور را در اختیار داشت که بیش از 99 درصد از گاز مصرفی این استان متعلق به بخش صنعت است.

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=95053

نظـــرات شمـــا