کد خبر : 95023       تاریخ : 1396/09/13 12:30:53
هشدار به کشاورزان بوشهر، سرما و تگرگ در راه است

هشدار به کشاورزان بوشهر، سرما و تگرگ در راه است

پیغام: مدیر روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: براساس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان در هفته جاری با تنش دمایی و سرمازدگی روبرو می شود.

به گزارش «پیغام»؛ حسن شجاعی در جمع خبرنگاران افزود: به اطلاع کشاورزان و بهره بردارن بخش کشاورزی می رساند براساس اطلاعیه اداره کل هواشناسی سیستم سرد بارشی از اواخر هفته در استان حاکم می شود.

وی اضافه کرد: در روزهای پایانی هفته جاری امواج ناپایدار از جو استان بوشهر عبور می کند و توده هوای سرد استقرار می یابد.
شجاعی افزود: برخی ساعت ها در فاصله زمانی ظهر روز پنجشنبه تا ظهر روز جمعه در برخی مناطق
نیمه شمالی استان و مناطق مرتفع رگبارهای پراکنده باران به همراه وزش باد و رعد و برق و در برخی نقاط ریزش تگرگ پیش بینی می شود.
مدیر روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر اضافه کرد: روز پنجشنبه به سبب وزش باد شدید جنوبی، قسمت های شمالی خلیج فارس (سواحل شمالی و مرکزی استان) و روزهای جمعه تا یکشنبه هفته آینده به سبب وزش باد بسیار شدید شمال غربی سراسر خلیج فارس مواج و توفانی است.
وی گفت: در این مدت ایجاد گرد و خاک و کاهش دید نیز پیش بینی می شود.
شجاعی افزود: با استقرار توده هوای سرد از پنجشنبه شب و در روزهای جمعه تا دوشنبه آینده دمای هوا بین 6 تا 12درجه سانتیگراد کاهش می یابد.
مدیر روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: این کاهش محسوس دما تنش دمایی و پدیده سرمازدگی محصولات کشاورزی را به دنبال دارد.
شجاعی تاکید کرد: کشاورزان برای جلوگیری از خطر سرما زدگی نسبت به ایجاد پوشش پلی اتیلن یا هر نوع پوششی که نسبت به سرما غیر قابل نفوذ باشد روی محصول اقدام کنند.
وی افزود: همچنین با استفاده از وسایل گرمازا ازجمله بخاری و آتش‌زدن لاستیک و هدایت دود آن روی مزرعه و آبیاری مزارع و باغ ها اقدام شود.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=95023

نظـــرات شمـــا