کد خبر : 94956       تاریخ : 1396/09/12 14:19
خلیج فارس از امروز آرام‌تر می‌شود
کارشناس هواشناسی:

خلیج فارس از امروز آرام‌تر می‌شود

پیغام: کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر گفت: از امروز شاهد آرام‌تر شدن تلاطم در خلیج فارس خواهیم بود.

به گزارش «پیغام»؛ پیام مساعدی در گفت‌وگو با مهر اظهار داشت: طی ۲۴ ساعت گذشته شهر جم با دمای ۱۰.۵ درجه سلسیوس کمترین دما و بندر دیر با دمای ۲۹.۱ درجه، بیشترین دما را  در ایستگاه‌های هواشناسی استان داشته‌اند.

وی به وضعیت آب و هوایی استان اشاره کرد و ادامه داد: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که از امروز به تدریج از سرعت وزش باد کاسته شده و در نتیجه دریا به تدریج آرام‌تر می‌شود.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر خاطرنشان کرد: برای ۲۴ ساعت آینده آسمان استان صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی و وزش باد و فردا در برخی نقاط مه صبحگاهی پیش‌بینی می‌شود.

وی اضافه کرد: در این مدت جهت باد شمال غربی تا شمال شرقی با سرعت ۸ تا ۳۰ کیلومتر در ساعت و در سواحل و بر روی دریا گاهی تا ۳۶ کیلومتر در ساعت خواهد بود.

مساعدی بیان کرد: ارتفاع موج دریا نیز در سواحل شمالی و مرکزی ۶۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر و در سواحل جنوبی ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر و از فردا در تمام نقاط ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر خواهد بود.

وی افزود: فردا زمان جزر اول دریا ساعت سه و پنج دقیقه بامداد، مد اول ساعت ۹ و ۱۲ دقیقه، جزر دوم دریا ساعت ۱۳ و ۵۰ دقیقه و مد دوم ساعت ۲۰ و ۲۲ دقیقه خواهد بود.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=94956

نظـــرات شمـــا