کد خبر : 94953       تاریخ : 1396/09/12 14:12:25
رفیق‌دوست: رییس دولت اصلاحات را قبول دارم

رفیق‌دوست: رییس دولت اصلاحات را قبول دارم

یک فعال سیاسی اصولگرا گفت: آنچه باعث شد رای‌ها، یک مرتبه به صورت میلیونی بالا برود کار غلط احمدی‌‌نژاد مبنی بر توزیع پول در بین مردم بود که رای دهند و من از روز اول با آن مخالف بودم.

به گزارش«پیغام» به نقل از ایلنا، محسن رفیق دوست درباره ضرورت وحدت ملی بعد از انتخابات اظهار داشت: باید این وحدت را حفظ کرد، البته به صورت طبیعی در هر کشوری که دشمن آشکار می‌شود انسجام داخلی ایجاد خواهد شد و اکنون هم احساس شد که دشمن به ما نزدیک شده است و این انسجام که اکنون فراهم آمده باید حفظ شود.

اهم اظهارات رفیق دوست به شرح است:

*برای انسجام نباید فشار یا اجباری باشد بلکه باید ضرورت آن احساس شود، کما اینکه تصوری پیدا شد که بین دولت و سپاه شکافی وجود دارد و دولت و سپاه آن را فهمیدند و زود ترمیم کردند و نگذاشتند دشمن نفوذ کند و این را باید جناح‌های سیاسی هم بفهمند.

* بخشی از اصلاح طلبان را قبول دارم و بخشی را هم قبول نداشته و آنها را برانداز می‌دانم، ما برای اصلاح‌طلبان ولایتی همان قدر جایگاه در حکومت قائلیم که برای اصولگرایان میانه رو قائل هستیم و همچنین تندروهای اصولگرا را تایید نمی‌کنیم.

*آقای رییس دولت اصلاحات را آدم خوبی می‌دانم و انشاءالله زودتر مسئله‌ای که برایش ایجاد شده برطرف می‌شود ولی آنهایی که نگذاشتند مسائل مربوط به رییس دولت اصلاحات حل شود اکنون دارند از اطراف ایشان کنار می‌روند، لذا از اطرافیان رییس دولت اصلاحات هستند که اجازه حل مسائل را نمی‌دهند.

*در پایان ریاست جمهوری رییس دولت اصلاحات به عنوان یک اصولگرا نزد ایشان رفتم و از او تشکر کردم،با توجه به سابقه رفاقتی که با رییس دولت اصلاحات داشتم روز دوم ریاست جمهوری ایشان در دیداری به او گفتم رییس دولت اصلاحات می‌خواستی یا نمی‌خواستی، دانسته یا نادانسته به تارخ پیوستی و در تارخ پادشاهان و رییس جمهورها ماندگارند،‌ حتی نخست وزیران ماندگار نیستند و تنها یک امیرکبیر به عنوان نخست وزیر ماندگار شد.حال که در تارخ ماندگار هستی کاری کن که خوب بمانی که ایشان سوال کرد چه باید کرد؟ پاسخ دادم زیر عبای آقا سید علی آقا (مقام معظم رهبری) می‌روی و بیرون نمی‌آیی؛ در مقابل رهبری نایست چون اعتبار ریاست جمهوری در ایران از رای مردم شروع می‌شود و با تنفیذ رهبری واقعیت پیدا می‌کند. قانون ما این است بنابراین تا رهبری تنفیذ نکند یک ساعت هم رییس جمهور نمی‌تواند در پاستور باشد.رییس دولت اصلاحات در دوران ریاست جمهوری خود تا آنجایی که توانست حریم را نگه داشت. رییس دولت اصلاحات آدم خوبی است و من قبولش دارم.

*{درباره انتخابات سال ۸۸ }:در آن انتخابات تخلف نبود و آنچه باعث شد رای یک مرتبه میلیونی بالا برود کار غلط احمدی ‌نژاد مبنی بر توزیع پول در بین مردم بود که رای دهند و از روز اول با آن مخالف بودم. این موارد تقلب نیست. تخلف هم نیست چون قانونا نمی‌توانند با آن کاری کنند و دیگر اقدامی که شد این بود که از قول آقا گفتند که ایشان طرفدار احمدی‌نژاد هستند،این‌ها باعث شد رای‌ها بالا برود.تقلب صورت نگرفت و رای ها را عوض نکردند اما برخی گفتند رای موسوی در صندوق ۲۴ میلیون است و این دروغ بود.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=94953

نظـــرات شمـــا