کد خبر : 94944       تاریخ : 1396/09/12 13:53
۶۷ درصد معلولان استان بوشهر دارای معلولیت مادرزادی هستند
مدیرکل بهزیستی بوشهر مطرح کرد:

۶۷ درصد معلولان استان بوشهر دارای معلولیت مادرزادی هستند

پیغام: مدیرکل بهزیستی استان بوشهر گفت: در استان بوشهر ۱۹ هزار نفر معلول وجود دارد که ۱۲ هزار و ۸۸۱ یک نفر دارای معلولیت مادرزادی هستند.

به گزارش «پیغام» به نقل از مهر، علی پولادی ریشهری صبح یکشنبه در نشست جامعه معلولان با استاندار بوشهر اظهار داشت: ۸۰ درصد از جمعیت ۶۰۰ میلیون نفری معلولان جهان در کشورهای جهان سوم زندگی می‌کنند.

وی به ظرفیت‌ها و قابلیت‌های بالای معلولان اشاره کرد و ادامه داد: باید شرایط مناسبی برای حضور معلولان در صحنه‌های مختلف و بروز استعدادهای آنان فراهم شود.

مدیرکل بهزیستی استان بوشهر خاطرنشان کرد: در استان بوشهر ۱۹ هزار نفر معلول وجود دارد که ۱۲ هزار و ۸۸۱ یک نفر دارای معلولیت مادرزادی هستند.

وی با اشاره به اینکه چهار هزار و ۸۰۰ نفر از معلولان استان مستمری‌بگیر بهزیستی هستند، اضافه کرد: خدمات متنوعی از سوی بهزیستی به معلولان ارائه می‌شود.

پولادی ریشهری یکی از مهمترین مشکلات و نیازهای معلولان را مسکن و اشتغال دانست و افزود: باید قانون اشتغال سه درصدی معلولان در نهادهای دولتی اجرایی شود.

وی خواستار حمایت از معلولان ورزشکار استان بوشهر شد و تصریح کرد: ۴۷ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال برای اجرای طرح‌های توانبخشی استان بوشهر تخصیص یافت.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=94944

نظـــرات شمـــا