کد خبر : 94403       تاریخ : 1396/08/25 13:24
مدیریت «فشل»؛ بنزین به آتش زلزله

مدیریت «فشل»؛ بنزین به آتش زلزله

بعد از 4 روز هیچ بهانه‌ای از سوی عده‌ای مسئولان برای عدم رسیدگی به مردم زلزله زده برخی روستاها وجود ندارد. اینقدر عملکرد مسئولان در زلزله اخیر ناامید کننده بود و هست که مردم تصمیم گرفتند خود به صحنه بیایند و فکری برای مردم کرمانشاه کنند.

مصطفی داننده

حدود 4 روز از زلزله ویرانگر کرمانشاه می‌گذرد. عجیب است که هنوز بسیاری از اهالی روستاهای سرپل ذهاب از نرسیدن امکانات گلایه دارند. هنوز بسیاری از مردم این روستاها درگیر یک چادر هستند. چادری که بشود شب را در آن بخوابند تا حداقل از سرما نمی‎رند.

باورش سخت است. آدمی که از زلزله جان سالم به در برده است حالا باید تلاش کند خود و خانواده‌اش را از سرما نجات دهد..می‌ترسد دختر کوچکش از چنگ زلزله در رفته باشد اما حریف سرمای استخوان سوز کرمانشاه نشود.

توجه کنید درمورد مردم عادی صحبت نمی‌کنم. در مورد کسانی حرف می‌زنند که زندگی‌شان نابود شده است، اعضای خانواده‌اشان زیر آوار جان داده‌اند، بعد از این همه مصیبت آنها فقط انتظار کمک دارند آن هم از کسانی که خود را مسئول می‌نامند و میز و کبکه دارند.

برخی مسئولان ما را که هم خوب می‌شناسید.  زیبا شعار می‎‌دهند.  به سرعت سوار هواپیما می‌شوند و در مناطق زلزله یا حوادث طبیعی و غیرطبیعی حاضر می‌شوند و سخنرانی می‌کنند. عکس می گیرند اما در عمل ...

بعد از 4 روز هیچ بهانه‌ای از سوی عده‌ای مسئولان برای عدم رسیدگی به مردم زلزله زده برخی روستاها وجود ندارد. اینقدر عملکرد مسئولان در زلزله اخیر ناامید کننده بود و هست که مردم تصمیم گرفتند خود به صحنه بیایند و فکری برای مردم کرمانشاه کنند.

واقعا اگر عملکرد مسئولان در زلزله خوب بود ما شاهد این همه شماره حساب قارچی نبودیم از کسانی که تخصصی برای چنین حوادثی ندارند.

کاش یکی می‌آمد به مردم می‌گفت: جنابان مسئولان دقیقا در مناطق زلزله زده چه کار می‌کنند. اظهر من الشمس که مدیریت بحران نکرده‌اند که پیرمرد می‌گوید: "یک چادر به ما بدهند، امضا می‌دهم بعد از سروسامان گرفتند چادر را باز می‌گردانم".

به خدا مردم زلزله زده مشکل دارند بسیاری از آنها داغ دیده‌اند. بسیاری از آنها هر چه داشتند نابود شده است. آقایان مسئول شما دیگر بنزین به آتش داغ آنها نریزید.
مردم زلزله زده حق دارند عصبانی باشند. حق دارند پرخاش کنند. آنها کمک می‌خواهند. آنهم از کسانی که شعارهایشان گوش فلک را کر کرده است. رساندن چادر، غذا، وسائل گرمایشی به آنها اینقدر سخت است که بعد از 4 روز هنوز بخشی از مردم کرمانشاه درگیر یک چادر هستند؟!

شب گذشته استاندار کرمانشاه از شرایط گلایه کرده بود. از کم کاری‌ها شکایت کرده بود.گلایه‌های تند استاندار کرمانشاه نشان می‌دهد سیستم کمک به زلزله زدگان «فشل» است. بازوند گفته است:« از امشب آمار بی اساس را نمی پذیرم و میدانی نحوه توزیع چادر را رصد می کنم. هیچ خانواری نباید بدون چادر بماند.»

چقدر خوب شد مردم به صحنه آمدند. چقدر خوب شد مردم کمک کردند. چقدر خوب شد مردم چادر، آب و غذا به زلزله زده‌ها رساندند. کمک‌های مردم باعث می‌شود حداقل کمی داغ زلزله زده‌ها آرام شود.

مسئولان که معلوم نیست چه می‌کنند، خدا رو شکر که مردم هستند.

مردم زلزله زده کرمانشاه غم‌تان نباشد. اجازه بدهید برخی مسئولان شعار بدهند. ما مردم هستیم تا داغ‌های شما دو چندان نشود.

منبع: عصر ایران


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=94403

نظـــرات شمـــا