کد خبر : 94358       تاریخ : 1396/08/24 14:38
جمع آوری کمک‌های مورد نیاز زلزله زدگان از طریق هلال احمر بوشهر
مدیرکل مدیریت بحران استان بوشهر مطرح کرد:

جمع آوری کمک‌های مورد نیاز زلزله زدگان از طریق هلال احمر بوشهر

پیغام: مدیرکل مدیریت بحران استان بوشهر گفت: نحوه جمع آوری اقلام مورد نیاز زلزله زدگان از طریق هلال احمر استان بوشهر میسر است و مردم کمک های خود را به هلال احمر استان تحویل دهند.

به گزارش«پیغام» به نقل از مهر، قاسم قائدی ظهر چهارشنبه در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران استان بوشهر با ابراز همدردی با خانواده جان باختگان حادثه زلزله در استان کرمانشاه اظهار داشت: به دنبال وقوع زمین لرزه در استان کرمانشاه، با توجه به تاکید استاندار جلسه فوق العاده در استان تشکیل و دستگاه های اجرایی مرتبط، در آماده باش قرار گرفتند.

وی بیان کرد: استان بوشهر آمادگی خود را برای همکاری امدادی به سازمان مدیریت بحران کشور اعلام کرده است و در هلال احمر استان هم ۳۶ پایگاه جمع آوری کمک های مردمی تشکیل شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استان بوشهر یادآور شد: نحوه جمع آوری اقلام مورد نیاز زلزله زدگان از طریق هلال احمر استان بوشهر میسر است و هم استانی های عزیز برای کمک به زلزله زدگان، کمک های خود را به هلال احمر استان تحویل دهند.

قائدی در بخش دیگری از سخنان خود به برگزاری کارگاه آموزشی غدیر در استان اشاره کرد و ادامه داد: این کارگاه در روزهای ۱۳ و ۱۴ آذرماه در استان با هدف ارتقا دانش مدیران در حوزه مدیریت بحران، ادبیات مشترک مدیران در زمان بحران، تبدیل شورای مدیریت بحران به تیم های بحران برگزار خواهد شد.

وی تاکید کرد: ارزیابی این کارگاه از سوی سازمان مدیریت بحران کشور انجام می شود لذا ضروری است فرمانداران و مدیران عضو کارگاه تخصصی مدیریت بحران در این کارگاه حضور فعال داشته باشند.

مدیرکل مدیریت بحران استان بوشهر گفت: همچنین نوزدهمین مانور سراسری زلزله و ایمنی در مدارس هم برگزار می شود و با توجه به تجربیات زلزله و سیل در استان، انتظار است دستگاه های اجرایی مانور و تمرینات مرتبط را جدی بگیرند.

قائدی اظهار داشت: ۵۹ تشکل مرتبط و ۲ تشکل تخصصی مدیریت بحران استان بوشهر فعالیت دارند و می توان از این ظرفیت برای ارتقا سطح آمادگی در مقابل حوادث غیرمترقبه بهره برد.

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=94358

نظـــرات شمـــا