کد خبر : 94346       تاریخ : 1396/08/24 13:55:14
امکانات و تجهیزات کارگاه‌های فنی‌وحرفه‌ای استان به‌روزرسانی شد

امکانات و تجهیزات کارگاه‌های فنی‌وحرفه‌ای استان به‌روزرسانی شد

پیغام: معاون آموزشی اداره کل فنی و حرفه‌ای بوشهر گفت: در راستای ارائه آموزش‌های مهارتی به جوانان جویای کار بر اساس ظرفیت‌های اشتغال‌زایی، امکانات و تجهیزات کارگاه‌های فنی و حرفه‌ای استان بوشهر به‌روز رسانی شد.

به گزارش «پیغام» به نقل از تسنیم؛ احمد لیراوی پیش از ظهر امروز در بازدید اتحادیه هتل‌داران استان بوشهر از کارگاه‌های آموزشی مرکز خواهران شهر بوشهر  با تاکید بر نقش مهم مهارت‌آموزی در ایجاد اشتغال و حل مشکلات بیکاری اظهار داشت: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای ضمن حل مشکل بیکاری و اشتغال برای تمامی اقشار جامعه مفید و ضروری است.

وی با تاکید بر توجه به فراگیری مهارت آموزی در شکوفایی اقتصادی و بهبود معیشت جوانان بیان کرد: فراگیری آموزش‌های فنی و حرفه ای در رسیدن به ایرانی سربلند و خودکفا می‌تواند گامی بزرگ و موثر باشد و باید در شرایط اقتصادی کنونی جامعه همه به سمت فراگیری مهارت حرکت کنند.

معاون آموزشی اداره کل فنی و حرفه‌ای بوشهر با بیان اینکه آموزشهای فنی و مهارتی عاملی برای حل معضلات بیکاری و رونق دهنده برای اشتغال محسوب می‌شوند، گفت: توسعه آموزش‌ها در مراکز شهری، روستایی و عشایری در کنار متناسب سازی آموزش ها بر حسب نیاز جامعه می‌تواند در مباحث اشتغال‌زایی موثر باشد.

لیراوی از به‌روز رسانی امکانات و تجهیزات کارگاه‌های فنی و حرفه‌ای استان بوشهرخبرداد و خاطر نشان کرد:در راستای ارائه آموزش‌های مهارتی به جوانان جویای کار بر اساس ظرفیت‌های اشتغال‌زایی، امکانات و تجهیزات کارگاه‌های فنی و حرفه‌ای استان بوشهر به‌روز رسانی شد.

وی، با اشاره به رونق اشتغال در ارائه آموزش‌های مهارتی تصریح کرد: با ارائه آموزشها توسط فنی و حرفه‌ای به رونق اشتغال و تولید و در نهایت رفع معضل بیکاری کمک می‌شود.

معاون آموزشی اداره کل فنی و حرفه‌ای بوشهر، مهارت‌ آموزی را رکن اصلی اقتصاد مقاومتی دانست و تصریح کرد: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری پیرامون اینکه مردم رکن اصلی اقتصاد مقاومتی می‌باشند، آموزش‌های فنی و حرفه از مرحله بهره‌وری از اوقات فراغت نوجوانان تا سطوح بالاتری مانند مرکزیت طرح‌های پیشرفته علمی، می‌تواند موثرترین نقش را در فرهنگ سازی و آموزش هرچه بهتر و بیشتر میان عموم مردم در پی داشته باشد.

لیراوی تاکید کرد: مهارت امری پیچیده و گسترده است و باید به ملزومات آن در راستای رفع مشکلات جامعه و اشتغال کارآموزان نیز توجه کرد.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=94346

نظـــرات شمـــا