کد خبر : 94318       تاریخ : 1396/08/24 10:39:42
ظرفیت تولید گاز از پالایشگاه‌های پارس جنوبی افزایش یافت
مدیر عامل شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی:

ظرفیت تولید گاز از پالایشگاه‌های پارس جنوبی افزایش یافت

پیغام: مدیر عامل شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: با انجام تعمیرات در پالایشگاه‌های گاز پارس جنوبی ضمن افزایش ظرفیت تولید، در تامین گاز فصل سرما هیچ مشکلی وجود ندارد.

به گزارش«پیغام» به نقل از تسنیم، مسعود حسنی در همایش پدافند غیر عامل در مجتمع گاز پارس جنوبی با تاکید بر نقش مهم پدافند غیر عامل در جلوگیری از بحران‌ها و کاهش آسیب‌ها در زمان وقوع مشکلات و وقایع اظهار داشت: پدافند غیرعامل نقش مهم و تاثیرگذاری از برون رفت مشکلات در زمان بروز بحران‌ها دارد از این نظر باید با روی این مهم سرمایه‌گذاری لازم انجام شود.

وی با تاکید بر افزایش آمادگی کارکنان مجتمع گاز پارس جنوبی برای مقابله با حوادث خاطر نشان کرد: یکی از شعارهای مطرح شده در هفته پدافند غیرعامل حصول اطمینان و آمادگی در شرایط بحرانی است و مجتمع گاز پارس جنوبی باید این آمادگی را برای مقابله با حوادث داشته باشد.

مدیر عامل شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی با بیان اینکه یکی از اهداف پدافند غیرعامل افزایش پایداری و تاب‌آوری سیستم است، افزود:  ارائه راهکار لازم برای مقابله با حوادث امری مهم تلقی می‌شود که در این راستا پدافند غیر عامل بسیار مهم و تاثیر گذار است.

حسنی با تاکید بر جایگاه منطقه پارس جنوبی در اقتصاد کشور اظهار داشت: تولیدات منطقه پارس جنوبی در اقتصاد و ارائه خدمات به بخش‌های مختلف دارای جایگاه ویژه‌ای است و بروز مشکلات در این منطقه و جلوگیری از تولیدات و صادرات تبعات ناگواری دارد.

وی با تاکید بر توجه به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در عرصه افزایش تولیدات و صادرات افزود: مفاد اقتصاد مقاومتی در طرح‌های مختلف مجتمع گاز پارس جنوبی عملیاتی شده  و توجه به این مهم بسیاری از مشکلات را برطرف می‌کند.

مدیر عامل شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی با تاکید بر شناسایی تهدیدها برای جلوگیری از بحران‌ها خاطر نشان کرد: یکی از تأکیدات مقام معظم رهبری در حوزه پدافند غیر عامل، شناسایی تهدیدات است چراکه شناخت تهدیدات و آسیب‌ها از اهمیت بالایی برای جلوگیری از مشکلات برخوردار است.

حسنی بیان کرد:تا زمانی که شناخت کامل نسبت به یک موضوع و تهدیدات آن نداشته باشیم، به راه‌های مقابله با آن دست نمی‌یابیم.

وی با اشاره به اینکه در حوزه پدافند غیر عامل در صنعت نفت اطلاعات کاملی وجود ندارد تصریح کرد: در حوزه پدافند غیر عامل اساتید و نفرات بسیار خبره‌ای در کشور وجود دارد ولی متأسفانه در حوزه پدافند غیر عامل در صنعت نفت اطلاعات کاملی وجود ندارد، چراکه صنعت نفت بسیار پیچیده و متنوع است.

مدیر عامل شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی با تاکید براستفاده از متخصصان به عنوان مشاور در حوزه پدافند غیرعامل بیان کرد: بهترین راه در رابطه با  پدافند غیرعامل در صنعت نفت و گاز استفاده از متخصصان این حوزه و دانش آنها به‌عنوان مشاور است.

حسنی با اشاره به انجام تعمیرات پالایشگاه‌های گازی مجتمع پارس جنوبی، از آمادگی این مجتمع برای تامین گاز فصل سرما خبرداد و افزود:با انجام تعمیرات در پالایشگاه‌های گاز پارس جنوبی ضمن افزایش ظرفیت تولید، در تامین گاز فصل سرما هیچ مشکلی وجود ندارد.

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=94318

نظـــرات شمـــا