کد خبر : 94278       تاریخ : 1396/08/22 11:15:05
دستگاه‌های امدادی آماده کمک رسانی به مناطق زلزله زده کرمانشاه

دستگاه‌های امدادی آماده کمک رسانی به مناطق زلزله زده کرمانشاه

مدیرکل مدیریت بحران استان بوشهر آمادگی خود را برای کمک رسانی به مناطق زلزله زده استان‌های غربی به ویژه کرمانشاه اعلام کرده‌ایم.

به گزارش «پیغام» به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز بوشهر، قاسم قائدی با ابراز همدردی با آسیب دیدگان زلزله در استان‌های غربی کشور، افزود: دستگاه‌های امدادی استان بوشهر آماده حضور در مناطق زلزله زده برای کمک به هموطنان در این مناطق است.

وی در گفت‌وگو با خبرگزاری صداوسیما ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر هم آماده برپایی بیمارستان صحرایی در مناطق زلزله زده است.

قائدی بیان کرد:  با توجه به این که استان‌هایی به عنوان استان معین مناطق زلزله زده معرفی شده‌اند تا کنون از ما برای ارسال نیروهای امدادی کمک نخواسته‌اند.

وی گفت: ساعت 11 امروز نشست شورای مدیریت بحران استان بوشهر با حضور معاون امورعمرانی استاندار و جانشین رئیس این شورا، برگزار خواهد شد.

استان بوشهر در سال 92 شاهد دو زلزله بود.

یکی از این زمین لرزه‌ها بیستم فروردین 92 به بزرگی 6و 1 دهم در مقیاس امواج درونی زمین در بخش شُنبه و طسوج شهرستان دشتی رخ داد و 37 کشته بر جای گذاشت و دیگری هفتم آذر 92 به بزرگی 5 و 7 دهم در مقیاس امواج درونی زمین اتفاق افتاد که هفت کشته به دنبال داشت.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=94278

نظـــرات شمـــا