کد خبر : 94267       تاریخ : 1396/08/22 10:08:27
طرح امکان سنجی کشت چغندر در استان بوشهر اجرایی شد
معاون جهاد کشاورزی بوشهر:

طرح امکان سنجی کشت چغندر در استان بوشهر اجرایی شد

پیغام: معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: طرح امکان سنجی کشت چغندر در استان بوشهر اجرایی شد.

پیغام:معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: طرح امکان سنجی کشت چغندر در استان بوشهر اجرایی شد.
به گزارش«پیغام» به نقل ازمهر، خسرو عمرانی در جمع کشاورزان تنگستان اظهار داشت: استان بوشهر دارای ظرفیت‌های بالایی در حوزه کشاورزی است و باید از این ظرفیت‌ها به خوبی استفاده شود.
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر به پتانسیل‌های کشاورزی در تنگستان اشاره کرد و ادامه داد: طرح امکان سنجی کشت چغندر قند در استان بوشهر در شهرستان تنگستان در سطح ۳ هکتار با ۳ رقم اجرا شد.
وی ادامه داد: با توجه به مقاومت این گیاه به شوری، امکان کشت پاییزه و آب بری کمتر در مقایسه با محصولات پاییزه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده و در صورت موفقیت در عملکرد، در سال‌های آتی به عنوان یک محصول جدید وارد الگوی کشت استان و منطقه خواهد شد.
عمرانی اظهار داشت: این گیاه در استان‌های شمال و شمال شرق به صورت کشت بهاره، کشت می‌شود که با توجه به ابلاغ طرح کشت پاییزه استان توسط وزارت متبوع در استان‌های جنوبی، در فصل پاییز امکان کشت وجود دارد و ضمن صرفه‌جویی در مصرف آب عملکرد قابل مقبولی خواهد داشت.
اردشیر علائی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تنگستان نیز بیان کرد: امکان سنجی کشت چغندر قند پاییزه در سه منطقه از شهرستان تنگستان از جمله آباد، سمل و عالی چنگی صورت پذیرفت.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=94267

نظـــرات شمـــا