کد خبر : 94262       تاریخ : 1396/08/22 09:40
آمار جان باختگان زمین لرزه غرب کشور؛ ۲۰۷ نفر تاکنون

آمار جان باختگان زمین لرزه غرب کشور؛ ۲۰۷ نفر تاکنون

براساس آخرین آمار تا ساعت ۹ و ۱۵ دقیقه صبح؛ آمار جان باختگان زمین لرزه ۷،۳ ریشتری غرب کشور تاکنون ۲۰۷ تن اعلام شده است، ۱۷۰۰ نفر هم زخمی شده اند.

به گزارش«پیغام» به نقل از خبرگزاری صداوسیما؛ براساس آخرین آمار تا ساعت ۹ و ۱۵ دقیقه صبح؛ آمار جان باختگان زمین لرزه ۷،۳ ریشتری غرب کشور تاکنون ۲۰۷ تن اعلام شده است، ۱۷۰۰ نفر هم زخمی شده اند.

رئیس اورژانس کشور: در حال آماده سازی بیمارستان سیار در منطقه سرپل ذهاب هستیم
کولیوند گفت: در حال برپا کردن بیمارستان سیار در منطقه سرپل ذهاب هستیم.
وی افزود: با روشن شدن هوا بالگرد‌ها به مناطق زلزله زده اعزام شدند و در صورت امکان مجروحان را به مراکز درمانی کرمانشاه، همدان، لرستان و تهران منتقل خواهیم کرد.
موسوی خواه مدیرعامل پخش فرآورده‌های نفتی نیز گفت: از زمان شروع حادثه نسبت به اعزام واحد‌های سیار به منطقه زلزله زده اقدام کردیم و تا این لحظه سه واحد سیار سوخت رسان در منطقه سرپل ذهاب مستقر شدند.
وی گفت: متأسفانه در این حادثه سه ایستگاه توزیع سوخت آسیب دیده بودند که یک ایستگاه در حال حاضر مرمت و آماده بهره برداری است.
موسوی خواه افزود: با توجه به سردی هوا نیز ابلاغ کرده ایم نفت سفید در این مناطق در میان مردم توزیع شود.

وزیر راه: بعد از کار امداد و نجات بازسازی خانه‌های آسیب دیده را آغاز خواهیم کرد
آخوندی گفت: بعد از عملیات امداد و نجات در مناطق زلزله زده کار بازسازی و مرمت خانه‌های آسیب دیده را به سرعت آغاز خواهیم کرد.
وزیر راه و شهرسازی ضمن تسلیت به مردم ایران و خانواده‌های جانباختگان در زلزله دیشب درباره وضعیت راه‌ها در مناطق زلزله زده افزود: بخش اعظم راه‌های مواصلاتی به این مناطق باز شده است و راه‌های روستایی نیز در حال بازگشایی نهایی است.
وی گفت: نیرو‌های امدادی هم اکنون در حال امداد و نجات در مناطق زلزله زده هستند که بعد از این مرحله وارد بازسازی مناطق زلزله زده خواهیم شد.

اعزام فرمانده ارتش به کرمانشاه
فرمانده ارتش برای بررسی آخرین تلاش‌ها در رابطه با کمک رسانی به زلزله زدگان عازم کرمانشاه شد.
فرمانده ارتش جمهوری اسلامی برای بررسی آخرین وضعیت و فرماندهی عملیات ارتش در منطقه زلزله زده عازم کرمانشاه شد.

فرمانده ارتش: برای فرماندهی عملیات ارتش عازم منطقه ام
امیر موسوی گفت: برای فرماندهی عملیات ارتش عازم منطقه زلزله زده هستم.
افرمانده ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود: از زمانی که زلزله رخ داد تمام یگان‌های ارتش در محل حادثه حضور یافتند و شروع به امداد رسانی کردند.
وی گفت: از بامداد امروز نیز یگان هوانیروز ما وارد عمل شد؛ بیمارستان‌های صحرایی نیروی زمینی ارتش به حالت آماده باش درآمدند و آن‌هایی که برای اربعین رفته بودند همه به کرمانشاه منتقل شدند.
فرمانده ارتش گفت: در پی فرمان فرمانده معظم کل قوا نیز تصمیم گرفتم فرماندهی عملیات ارتش را در منطقه خودم بر عهده بگیرم؛ ضمن اینکه فرمانده نیروی زمینی نیز در منطقه زلزله زده حضور دارد.

پالایشگاه ایلام به دلیل مسائل امنیتی تعطیل شده است
مدیرعامل شرکت ملی گاز گفت: درپی وقوع زلزله، پالایشگاه ایلام به دلیل مسائل امنیتی تعطیل شده است.
حمید رضا عراقی افزود: از بعد از ظهر امروز شرایط گاز منطقه غرب کشور به حالت عادی بر می‌گردد.
وی گفت: پس از انجام نشت یابی، گاز همه مردم وصل می‌شود، اما اگر خانواده‌ای متوجه قطعی گاز خود شد اطلاع رسانی کند تا مشکل را حل کنیم.

تردد در محور‌های منتهی به استان‌های درگیر با زلزله بدون مشکل، برقرار است
با تلاش راهداران مشکلی در محور‌های استان‌های کرمانشاه، ایلام، کردستان و لرستان وجود ندارد.
داریوش نصر مدیرکل بحران و ماشین آلات سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای در مصاحبه‌ای اختصاصی با خبرگزاری صداوسیما گفت: با هماهنگی استان‌های درگیر زلزله، تاکنون مشکلی در محور‌های استان‌های کرمانشاه، ایلام، کردستان و لرستان با تلاش همکاران راهدار مشکلی وجود ندارد و‌کلیه رانش‌ها و مشکلات مرتفع گردیده است و تردد برقرار است و‌کلیه راهدارن استان‌ها در اماده باش می‌باشند.

قطعی برق عمدتاً مربوط به شهرستان سرپل ذهاب و روستا‌های اطراف آن است
مدیرعامل توزیع برق کرمانشاه گفت: همکاران ما که متشکل از ۶ اکیپ استان، ۶ اکیپ پیمانکار و ۱۰ اکیپ دیگر که از استان‌ها و شهر‌های همجوار که مجموعاً ۲۲ اکیپ می‌شوند به شهرستان سرپل ذهاب اعزام شده اند که امیدواریم با وصل کردن پست فوق توزیع بتوانیم هر چه زودتر در مرحله اول برق شهر سرپل ذهاب را وصل کنیم.
به گزارش خبرگزاری صداو سیما «علیمراد مرادی مجد» مدیرعامل شرکت توزیع استان کرمانشاه در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون) در مورد خسارات ناشی از زلزله به شبکه برق استان اظهار داشت: هم اکنون برق شهرستان سرپل ذهاب قطع است، اما در سایر مناطق استان خوشبختانه مشکل قطعی برق وجود ندارد.
وی افزود: همکاران ما که متشکل از ۶ اکیپ استان، ۶ اکیپ پیمانکار و ۱۰ اکیپ دیگر که از استان‌ها و شهر‌های همجوار که مجموعاً ۲۲ اکیپ می‌شوند به شهرستان سرپل ذهاب اعزام شده اند که امیدواریم با وصل کردن پست فوق توزیع بتوانیم هر چه زودتر در مرحله اول برق شهر سرپل ذهاب را وصل کنیم.
وی تصریح کرد: متاسفانه خرابی ناشی از زلزله بسیار زیاد بوده، اما امیدواریم بتوانیم حداکثر تا ظهر امروز برق شهرستان سرپل را وصل کنیم.
مدیرعامل توزیع برق کرمانشاه گفت: همکاران ما و ستاد بحران بلافاصله بعد از وقوع زلزله به منطقه اعزام شدند که امیدواریم بتوانیم هر چه زودتر خدمات رفاهی اولیه را به این شهر برگردانیم.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=94262

نظـــرات شمـــا