کد خبر : 94227       تاریخ : 1396/08/21 13:40
 15 هزار برنامه برای بزرگداشت هفته کتاب در کشور اجرا می شود

15 هزار برنامه برای بزرگداشت هفته کتاب در کشور اجرا می شود

مدیرعامل خانه کتاب و دبیر هفته کتاب گفت: به مناسبت بزرگداشت هفته کتاب و کتابخوانی بیش از 15 هزار برنامه مختلف در سطح کشور به اجرا در می آید.

به گزارش«پیغام» به نقل از ایرنا، مجید غلامی جلیسه روز یکشنبه در حاشیه بازدید از دبستان مصلحیان شهر بوشهر به عنوان دارنده باشگاه برتر کتابخوانی درگفت و گو با خبرنگاران افزود: این برنامه های متنوع و توسط نهادها، ارگان های مختلف و گروه های مروج کتاب به اجرا در می آید.

وی بیان کرد: در این ارتباط یکی از مهم ترین سیاست ها تمرکززدایی فعالیت های کتاب و کتابخوانی از مرکز است که در این ارتباط سال گذشته عنوان پایتخت کتاب به نیشابور و در سال جاری به بوشهر رسید.
غلامی جلیسه ادامه داد: شعار بیست و پنجمین هفته کتاب و کتابخوانی کشور در سال جاری نیز با عنوان 'آینده روشن با خانواده کتابخوان' نامگذاری شده است.
وی گفت: بواسطه نقش پررنگ خانواده ها در کتاب و کتابخوانی نباید از نقش تاثیر گذار این نهاد غفلت شود.
وی یادآور شد: در حوزه توسعه کتاب و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد سلامی به تنهایی قادر به ایفای نقش پررنگ نیست و به همکاری سایر دستگاه ها نیاز است.
غلامی جلیسه گفت: در مرحله نخست باید از ظرفیت آموزش و پرورش برای توسعه فعالیت های مرتبط با کتابخوانی در بین دانش آموزان کمک گرفته شود که در این ارتباط فعالیت خوبی که صورت گرفته شکل گیری باشگاه های کتابخوانی برای ترویج فرهنگ فرهنگ مطالعه در بین دانش آموزان است.
وی ادامه داد: در این ارتباط تقویت کتابخانه های مدارس در دستور کار ویژه قرار گرفته تا از این طریق زمینه رونق فعالیت های کتابخوانی فراهم شود.
غلامی جلیسه اظهارکرد: ارائه یارانه دانش آموزی از جمله برنامه های حمایتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که در قالب نمایشگاه بین المللی به دانش آموزن در زمینه تسهیل خرید کتاب کمک می کند.
وی یادآور شد: در این بین رسانه ها و بویژه صدا و سیما نیز می تواند نقش پررنگی برای ترویج فرهنگ کتابخوانی در سطح کشور ایفا کند.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=94227

نظـــرات شمـــا