کد خبر : 94181       تاریخ : 1396/08/20 12:09:05
حکم متفاوت قاضی دشتستانی برای شکارچی غیرمجاز

حکم متفاوت قاضی دشتستانی برای شکارچی غیرمجاز

پیغام: قاضی دشتستانی یک متهم را به تهیه آلبومی از تصویر ۵۰ گونه پرنده محکوم کرد.

به گزارش«پیغام»؛با هدف استفاد از مجازات جایگزین حبس، یک متهم که به صید غیرمجاز پرنده‌های وحشی اقدام کرده بود از سوی قاضی دادگاه عمومی بخش سعد آباد از توابع دشتستان بوشهر مکلف شد که ظرف ۶ ماه از تاریخ قطعیت رای، تصویر ۵۰ گونه پرنده را به دلخواه و به ابعاد حداقل ۱۰ در ۱۵ سانتی متر تهیه کند.

علی جمادی رئیس کل دادگستری استان بوشهر در گفت‌وگو با میزان با اعلام این خبر و  با اشاره به اینکه مجازات جایگزین حبس یک نوع پیشگیری از وقوع جرم است، اظهارکرد: این متهم موظف است آلبوم را به اداره محیط زیست دشتستان تحویل و رسید آن را به اجرای احکام کیفری ارائه کند.

وی ادامه داد: تلاش‌های خوبی در این راستا صورت گرفته و سعی شده که دیدگاه قضات در رابطه با مجازات جایگزین حبس تغییر یابد.

رئیس کل دادگستری بوشهر گفت: کارگروهی در استان بوشهر تشکیل شده است و با نظارت یکی از قضات عالی استان در تلاش هستیم که قضات در صدور آراء از مجازات جایگزین حبس استفاده کنند که همواره آراء زیادی در این رابطه صادر شده است.

این مقام قضایی در ادامه افزود: در راستای مجازات جایگزین حبس یک قاضی از دادگاه عمومی بخش سعد آباد از توابع دشتستان یک متهم را که به صید غیرمجاز پرنده‌های وحشی محکوم شده بود مکلف کرد که ظرف ۶ ماه از تاریخ قطعیت رای، تصویر ۵۰ گونه پرنده را به دلخواه و به ابعاد حداقل ۱۰ در ۱۵ سانتی متر تهیه کند.

گفتنی است، ابلاغیه ماده ۷۹ قانون مجازات اسلامی در مورد مجازات جایگزین حبس مشمول مجازات‌های سبک و در مورد جرائم غیرعمد نیز اگر حکم بیش از دو سال باشد قاضی بر اساس اختیار می‌تواند از جایگزین برای حبس استفاده کند.
 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=94181

نظـــرات شمـــا