کد خبر : 94130       تاریخ : 1396/08/17 13:31:35
مرکز دیتا سنتر شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر به بهره برداری رسید

مرکز دیتا سنتر شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر به بهره برداری رسید

پیغام: مرکز دیتا سنتر شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر روز سه شنبه در آئینی با حضور مشاور وزیر نیرو و مدیرعامل این شرکت به بهره برداری رسید.

به گزارش«پیغام» به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر، معاون برنامه ریزی و مهندسی در آئین افتتاح مرکز یاد شده گفت: ارتقا کیفیت و پایداری سیستم ها و شبکه های کامپیوتری شرکت و ایجاد زیرساخت لازم جهت پیاده سازی استاندارد امنیت اطلاعات ( 27001 ISO و ISMS) از جمله مزیت های مرکز دیتا سنتر است.

صادق زنده بودی  افزود: با افتتاح این مرکز فضای فیزیکی اتاق سرور شرکت از 9 متر به 64 متر افزایش پیدا کرده و زیرساخت اجرای سرویس های مجاری سازی و فضای ابری نیز مهیا شده است.
وی گفت: این پروژه با 5 میلیارد ریال اعتبار و در مدت زمان هشت ماه اجرا شده و مجهز به تکنولوژی های پیشرفته و روز است.
زنده بودی ادامه داد: سیستم اعلام حریق با هشدار دهنده صوتی، نوری و ارسال پیام کوتاه به متولیان امر و اطفاء حریق با گاز خاموش کننده مخصوص دیتا سنتر از قابلیت های این پروژه است.
وی گفت: درب خروجی به محوطه بیرون پروژه دیتا سنتر نیز  با روکش فولادی و با قفل های چهار لایه و سیستم اعلام باز شدن هوشمند اجرا شده که این امر باعث افزایش قابل توجه امنیت آن شده است.
زنده بودی افزود: مشاوران و پیمانکاران موثر در این پروژه بصورت موردی و موضعی از متخصصان و مجریان استفاده شده و طرح کلان آن با مجموعه معاونت برنامه ریزی و مهندسی در بخش های طراحی سیویل و اجرای دیتا سنتر، طراحی و اجرای بخش های پسیو از قبیل کف کاذب،سقف کاذب و رنگ الکترونیک، اجرای کابل کشی برق اصلی و برق رک ها و تجهیزات حفاظتی، طراحی و نصب تابلو توزیع برق دیتا سنتر به UPS ها، استابلایزرها، رک سرورها و سایر تجهیزات است.
وی اظهار داشت: اجرای مجازی سازی پروژه نیز با ترکیب های SAN storage، server farm،  tape backup،  switch coreو  SAN switch  صورت گرفته است.
معاون برنامه ریزی و مهندسی شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر افزود: بیش از 20 سرور شرکت نیز روی سیستم مجازی سازی آن انتقال یافته است.
وی یادآور شد: به منظور افزایش امنیت سایبری 2 دستگاه فایروال سخت افزاری و نرم افزاری خریداری شده و در حال نصب است.
زنده بودی بیان کرد: طرح های آینده پروژه دیتا سنتر شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر شامل REMOTE APP و VDI است.
وی ادامه داد: نصب سیستم غبارگیر جهت افزایش پایداری سیستم ها و افزایش زمان سرویس های دوره ای از دیگر قابلیت های پروژه دیتا سنتر این شرکت به شمار می رود.
مشاور وزیر نیرو در امور فرهنگی و دینی نیز در این آئین  گفت: در عرصه فعالیت های مربوط به برق ارتقا برنامه های نرم افزاری تبدیل به یک نیاز و ضرورت شده است.
علی یزدان پرست افزود: دنیای پیشرفته امروز سبک های گذشته را نمی پسندد و همین امر ایجاب کرده که متناسب با پیشرفت های عرصه تکنولوژی و فناوری گام های جدیدی برداشته شود.

وی گفت: افتتاح دیتا سنتر شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر نیز اقدامی مهم در جهت ارتقا این شرکت در بخش نرم افزاری است که می توان در آینده نزدیک شاهد خدمات شایانی توسط این مرکز باشیم.                                


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=94130

نظـــرات شمـــا