کد خبر : 94125       تاریخ : 1396/08/17 12:46:04
تحویل متخلفان زنده گیری پرندگان شکاری به مراجع قضایی
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر خبر داد:

تحویل متخلفان زنده گیری پرندگان شکاری به مراجع قضایی

پیغام: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با تاکید بر برخورد قاطع از شکارچیان متخلف گفت: با تلاش محیط‌بانان و ماموران حفاظت شکارچیان زنده‌گیری پرندگان شکاری و کم‌یاب دستگیر و تحویل مقامات قضایی استان بوشهر شدند.

پیغام:مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: محیط بانان و تلاشگران یگان حفاظت اداره کل حفاظت محیط زیست در فصل مبارزه با زنده گیری پرندگان شکاری(کوخه نشینی) انجام وظیفه کردند و متخلفان دستگیرشده را تحویل مراجع قضایی دادند.

به گزارش«پیغام» به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر،حسین دلشب در این باره گفت:‌ طی گشت زنی و بررسی مناطق مختلف حفاظت شده و آزاد حسب وظیفه همیشگی ماموران اجرایی این اداره کل در مهرماه سال جاری، 13 نفر متخلف و صیاد کوخه نشین، توسط ماموران یگان حفاظت محیط زیست شناسایی، دستگیر و در نهایت تحویل مراجع قضایی گردیدند.
حسین دلشب افزود: از متخلفان دستگیر شده 31 بهله پرنده شکاری از نوع دلیجه، 127 قطعه قمری و تعداد 24 قطعه سایر پرندگان شامل گنجشک، بلبل خرما و پیغو کشف و ضبط گردید. همچنین تعداد 173 عدد کوخه تخریب، 190 عدد تور، طناب و ادوات صید مستندسازی، کشف و ضبط گردید.
وی تشریح کرد: همه ساله با آغاز زمان مهاجرت پرندگان شکاری به ایران، افراد سودجو برای صید این گونه های مهم که در راس هرم غذایی جانوری نیز قرار دارند اقدام می کنند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر ضمن ابراز تاسف از این اتفاق بسیار آسیب زننده به محیط زیست و تنوع زیستی منطقه، اقدام نادرست این گونه افراد را محکوم و تاکید کرد: با هماهنگی های بین دستگاهی، این اداره کل تمام توان خود را جهت حفاظت از کلیه گونه های جانورانی و محیط زیستی بکار گرفته و متخلفین بدون هیچگونه گذشت به محاکم قضایی تحویل داده می شوند.
حسین دلشب از مردم تقاضا کرد در صورت اطلاع از حضور افراد مشکوک در سطح منطقه، به جهت پیشگیری از هرگونه اقدام مخرب محیط زیستی،موضوع را از طریق شماره تلفن 1540 بصورت مستقیم با یگان حفاظت محیط زیست استان بوشهر در میان بگذارند.

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=94125

نظـــرات شمـــا