کد خبر : 94107       تاریخ : 1396/08/16 14:28
کاهش 42 درصدی وقوع قتل در دشتستان

کاهش 42 درصدی وقوع قتل در دشتستان

پیغام: فرمانده انتظامی شهرستان دشتستان از کاهش 42 درصدی وقوع قتل در هفت ماهه سال جاری در این شهرستان نسبت به مدت مشابه در سال قبل خبر داد.

به گزارش«پیغام» به نقل از خبرنگار پایگاه خبری پلیس ، سرهنگ "سید جواد رضوی" اظهار داشت : در راستای ارتقاء امنیت اجتماعی و کاهش وقوع جرائم خشن به خصوص قتل، با اقدامات فرهنگی انجام شده و بهره گیری از ظرفیت های اجتماعی همچون شوراهای معتمد پلیس و ائمه جمعه و جماعات و تعامل مطلوب با شورای تأمین و دستگاه قضایی شاهد کاهش 42 درصدی وقوع قتل در7 ماهه سال جاری در سطح شهرستان دشتستان بوده ایم .

وی در ادامه بیان کرد : حضور کارشناسان آموزش همگانی ، مشاوران و مددکاران اجتماعی در مساجد ، مدارس ، دانشگاه ها و ادارات دولتی و غیر دولتی همراه با ارائه آموزش مهارت های زندگی و اجتماعی نظیر کنترل خشم ، قدرت نه گفتن ، افزایش اعتماد به نفس ، قدرت حل مسئله و تصمیم گیری باعث شده است تا شاهد کاهش میزان قابل توجه ای از جرائم و آسیب های اجتماعی در این شهرستان باشیم .
رئیس پلیس دشتستان گفت : تیزبینی ، هوشیاری و تدبیر پلیس ، قدرت عمل را از مجرمان گرفته و همین امر باعث کاهش آسیب ها در اجتماع و خانواده شده است . 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=94107

نظـــرات شمـــا