کد خبر : 94104       تاریخ : 1396/08/16 14:23
35 هزارو167دانش آموز بوشهری زیرپوشش طرح شهاب قرار گرفتند

35 هزارو167دانش آموز بوشهری زیرپوشش طرح شهاب قرار گرفتند

پیغام: رئیس بنیاد ملی نخبگان استان بوشهر گفت: 35هزارو 167 دانش آموز درپایه های چهارم، پنجم، ششم و هفتم ابتدایی این استان زیر پوشش طرح ملی شهاب (شناسایی و هدایت استعدادهای برتر) قرار دارند.

به گزارش «پیغام»؛ رضا آذین روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: از این تعداد دانش آموز 17هزار و 196 دانش آموز در پایه چهارم، 11هزار و 921 نفر پایه پنجم، پنج هزار و 232 نفر در پایه ششم و 818 نفر درپایه هفتم هستند.

وی اضافه کرد: طرح ملی شهاب امسال در 12 شهر استان بوشهر شامل خورموج، بوشهر، جم، برازجان، دیر، گناوه، اهرم، دلوار، دیلم، سعدآباد، عسلویه و کنگان اجرا می شود.
رئیس بنیاد ملی نخبگان استان بوشهر گفت: طرح ملی شهاب بزرگترین برنامه نخبه پروری در سطح کشور است که در آئین نامه و اساس نامه بنیاد نخبگان توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شده و مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است.
وی بیان کرد: دانش آموزان پایه چهارم تا ششم ابتدایی در هشت حوزه مختلف شامل ریاضی، هوش کلامی، فضایی، فرهنگی، دینی، ورزشی و هنر مورد ارزیابی قرار می گیرند و در فاز دوم که از پایه هفتم به بالاست این استعدادها به صورت هدفمند هدایت می شوند.
آذین با اشاره به اینکه امسال چهارمین سال برگزاری طرح ملی شهاب است، گفت: هدف از برگزاری طرح ملی شهاب ایجاد اجتماع های نخبگانی دانش آموزی، شناسایی و هدایت استعدادهای برتر در جامعه است.
وی افزود: برهمین اساس برای معلمان دانش آموزان از شهریور تا آبان ماه کارگاه آموزشی در مورد شیوه اجرای طرح شهاب در مدرسه برای شکوفایی توانمندی ها و هدایت آن برنامه ریزی می کنند.
آذین اضافه کرد: فاز دوم اجرای طرح ملی شهاب مرحله هدایت آموزشی و توانمند سازی است که اجرای آن همت جمعی همه نهادهای فناورانه و آموزش و پرورش را می طلبد.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=94104

نظـــرات شمـــا