کد خبر : 94045       تاریخ : 1396/08/15 14:24
 هزینه های دریافتی شهرداری برای حذف پارکینگ شفاف سازی شود
عضو شورای شهر بوشهر:

هزینه های دریافتی شهرداری برای حذف پارکینگ شفاف سازی شود

پیغام:عضو شورای شهر بوشهر خواستار اعلام شماره حساب و مبلغ اخذ شده جریمه ی عوارض کسر پارکینگ از سوی شهرداری به شورا شد .

به گزارش«پیغام»؛طاهره شمشیری در نطق پیش از دستور خود در جلسه علنی شورا بیان داشت:  شهروندانی  که جهت  حذف پارکینگ به شهرداری مراجعه می کنند بر اساس شرایط ویژه ای مطابق تبصره 5 ماده 100 قانون شهرداری ها اجازه ی  حذف پارکینگ و در مقابل پرداخت جریمه نقدی،  داده می شود و از طرفی مبلغ اخذ شده از این بابت نیز باید صرفا جهت  ایجاد پارکینگ عمومی در مقیاس های متناسب با خیابان و محلات  شود و نه اینکه در محلی غیر از آن هزینه گردد.
وی با بیان اینکه کسانی که جریمه ی حذف پارکینگ پرداخت می کنند باید در پروانه ی  آنها عبارت "حذف پارکینگ و اخذ جریمه "درج شود تا اینکه بتوان محاسبه نمود در یک محل چند پارکینگ حذف و چه مقدار مبلغ اخذ و چه مقیاس پارکینگی می بایست جهت جبران این کمبود احداث گردد.

وی اظهار داشت: اکنون این موضوع واجب رعایت نمی گردد و باید این رویه در شهرداری در راستای شفاف سازی ، صورت گیرد .
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورا خاطر نشان کرد: جریمه هایی که بابت حذف پارکینگ گرفته می شود باید به یک حساب خاص واریز و در جهت  احداث پارکینگ هزینه شود که شورا اطلاعی از این حساب و مبلغی که اخذ شده ندارد. لذا درخواست دارم در راستای اطلاع اعضا  و تقویت وظیفه ی نظارتی شورا ، شهرداری حساب و مبلغ اخذ اشده  را اعلام  نماید.
شمشیری در ادامه گفت :بنا به اظهارات شفاهی مسئولین شهرداری در جلسات شورا،  طی سه سال گذشته مبلغ 6میلیارد تومان و یا به روایتی دیگر 8میلیارد تومان بابت عوارض حذف پارکینگ اخذ شده است  که همخوانی منطقی با جریمه های صورت گرفته در ماده 100 ندارد و می بایستی یک بررسی صورت گیرد و تمام پرونده هایی که جریمه ی عوارض حذف پارکینگ داشتند بررسی و با مبلغ اعلام شده مطابقت داده شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورا بیان کرد: هدف این است که با توجه به کمبود شدید پارکینگ در سطح شهر این مبالغ اخذ شده باید در راستای ایجاد پارکینگ هزینه شود و حساب و مبلغ های اخذ شده نیز شفاف بوده و مجدد برای احداث پارکینگ دست به دامان بخش خصوصی و جذب سرمایه گذار نباشیم .
وی در ادامه افزود: شهرداری گزارش درآمد و هزینه شش ماه خود را به شورا ارسال کرده است که  به عنوان  خزانه دار و عضو کمیسیون بودجه آن را بررسی کردم که دارای ابهاماتی است که طی نامه ای خدمت رییس شورا اعلام کردم. باید گزارش  درآمد و هزینه شفاف و دقیق باشد و طبق قانون این گزارش در نشریات نیز درج شود از این رو درخواست اصلاح  آن و ارسال مجدد آن به شورا دارم .
شمشیری در پایان اظهار داشت: با توجه به مطلوب و مساعدتر شدن شرایط جوی بوشهر  شهروندان  زیادی از پارک های محله ای و ساحلی استفاده می کنند تعدادی از همشهریان به ویژه در محله ریشهر با ما تماس گرفته اند و درخواست  توجه بیشتر به وضعیت پارک ها در زمینه ی تجهیزات و وسایل بازی  داشته اند که درخواست  داریم شهرداری در این زمینه ضمن عمل به وظایف ذاتی خود به صورت مستمر  توجه ویژه ای به وضعیت پارک های محله ای و ساحلی داشته تا رضایتمندی حداکثری شهروندان را در پی داشته باشد.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=94045

نظـــرات شمـــا