کد خبر : 93833       تاریخ : 1396/08/06 09:09:15
آغاز ثبت نام پرداخت وام بازنشستگان کشوری استان
مدیر صندوق بازنشستگی استان بوشهر خبر داد:

آغاز ثبت نام پرداخت وام بازنشستگان کشوری استان

پیغام: مدیر صندوق بازنشستگی استان بوشهر از آغاز ثبت نام پرداخت وام بازنشستگان کشوری استان از 22 مهرماه امسال خبر داد.

به گزارش «پیغام»،داریوش کشتکار درجلسه ی هم اندیشی با روسای کانونهای بازنشستگی استان اظهار داشت: درسال گذشته  به 2 هزار و600 نفر از بازنشستگان تحت پوشش صندوق، وام3 میلیون تومانی پرداخت گردید که وام مذکور درسال جاری به چهارمیلیون تومان افزایش یافته است.
وی افزود: متقاضیان می توانند از22مهرماه  تا21 آبانماه سال جاری ازطریق سایت صندوق بازنشستگی کشوری  برای ثبت نام وام اقدام کنند.
کشتکار در ادامه به بخش درمانی بازنشستگان اشاره کرد و بیان کرد: تعداد24هزارنفراز بازنشستگان وخانواده آنان تحت پوشش بیمه تکمیلی می باشند که به ازای هر نفر26500تومان حق بیمه دریافت می گردد وتا سقف17میلیون تومان از کمک هزینه ی درمان برخوردار خواهند شد.
وی همچنین بیان کرد: در6ماهه اول سال جاری500 نفر از بازنشستگان از تورهای سیاحتی، زیارتی استفاده نموده اند که به هر بازنشسته600 هزارتومان تسهیلات سفراختصاص یافته است.
مدیر صندوق بازنشستگی استان بوشهر برگزاری مسابقات ورزشی درسطح استانی وکشوری، دوره های مهارت آموزی وکارگاه های آموزش پیشگیری از بیماری آلزایمر وتجلیل از بازنشستگان نمونه استان را از دیگر اقدامات این صندوق عنوان کرد.
داریوش کشتکار در فرازدیگری از گزارش عملکرد خویش گفت، ماهیانه 25 میلیارد تومان حقوق به بازنشستگان کشوری استان پرداخت می گردد در حالی که ماهیانه تنها حدود9میلیارد تومان به عنوان کسورات بازنشستگی از شاغلان دستگاه های اجرایی وصول می شود.
وی عدم توازن درآمد وهزینه صندوق  را پایین بودن سن بازنشستگی در کشور بیان کرد و گفت: درحال حاضر سن بازنشستگی دراستان به حدود50سال رسیده است وپائین بودن سن بازنشستگی یکی ازعواملی است که در مشکلات صندوق نقش عمده ای دارد واین درحالی است که سن بازنشستگی در کشورهای دیگری65سال می باشد.
درپایان این نشست، خوشابی رئیس کانون بازنشستگان دانشگاه علوم پزشکی استان گزارشی از حضور درجلسه علنی شورای شهر با حضور شهردار بوشهر، جهت اخذ زمین برای ساخت خانه امید ارائه نمود واظهار امیدواری کرد که با مساعدت اعضای شورای پنجم شهر وشهردار محترم بوشهر مشکل زمین به زودی مرتفع گردد.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=93833

نظـــرات شمـــا