کد خبر : 93277       تاریخ : 1396/07/20 11:51:24
اعتراض هنرمندان معلول تئاتر استان/ از حضور در جشنواره انصراف دادیم

اعتراض هنرمندان معلول تئاتر استان/ از حضور در جشنواره انصراف دادیم

پیغام: جمعی از هنرمندان معلول تئاتر استان در اعتراض به تغییر دبیر جشنواره از حضور در چهاردهمین جشنواره استانی تئاتر معلولین امتناع می کنند.

به گزارش «پیغام»؛ در این بیانیه اعتراضی، هنرمندان با برشمردن دستاوردهای معلولان بوشهر در تئاتر خواهان استفاده از تجربیات پیشین در این زمینه شدند.

گزیده این نامه را در ادامه می خوانید:

ما جمعی از هنرمندان جامعه معلولین تئاتر استان بوشهر از عملکرد چند گانه اداره کل بهزیستی دلخور و نگران آینده تئاتر معلولین استان بوشهر هستیم، که امروزه یکی از شناخته شده و موفق ترین ها در کشور است.

همه می دانند و اذعان دارند که استان بوشهر قطب تئاتر معلولین کشور است و تنها استانی است که تاکنون سیزده دوره جشنواره استانی و چند دوره جشنواره منطقه ای را برگزار کرده است و هنرمندان تئاتر این استان همواره در جشنواره های ملی و بین المللی دستاوردهایی ارزنده و جوایز متعددی را کسب کرده اند، تا جایی که در استان بوشهر امروزه جشنواره تئاتر معلولین یکی از مهمترین و پر مخاطب ترین جشنواره ها است.

این اتفاق مهم مرهون زحمات و تلاش افرادی است که از آغاز اولین دوره تاکنون پا به پای معلولین آمده اند و در همه حال و شرایط یاری دهنده این قشر بوده اند. اساتید و هنرمندانی که از جان مایه گذاشته اند تا معلولین بتوانند توانمندی های خود را نشان دهند، تا آنجا که افرادی از همین جامعه معلولین در جشنواره بین المللی فجر جوایزی را برای استان کسب کرده اند. این افراد بدون هیچ چشمداشتی تاکنون بار این جشنواره را به دوش کشیده و سابقه چندین ساله در برگزاری جشنواره دارند.

وقتی به رزومه این افراد نگاه می کنیم نه تنها چیزی از هنرمندان شاخص کشورمان کم ندارند بلکه هم طراز با آنها در جشنواره های متفاوت به رقابت می پردازند. وجود چنین افرادی است که جشنواره به این سطح بالندگی رسیده است اما متاسفانه همیشه افراد سود جو و منفعت طلبی هستند که در پشت پرده پلیدی به دنبال کسب منافع  خود هستند.

در سال ۱۳۹۶ حکم دبیری جشنواره معلولین را برای آقای فرید میرشکار زدند که در تمامی این سال ها در جشنواره حضور داشته و دارای رزومه فاخر در تئاتر کشور است. همه جامعه تئاتر معلولین خرسند و خوشحال شدند که یقینا ایشان با تجربه و درایت خود جشنواره چهاردهم را بسیار متفاوت برگزار خواهد کرد و تمامی هنرمندان عزم خود را جزم کردند تا کارهای شایسته ای تولید کنند.

در حالی که فرید میرشکار فراخوان جشنواره چهاردهم را برای اعلام عمومی آماده کردند، اما کارشکنی مسئولین بهزیستی در مسیری حرکت کرد که تحت تاثیر افراد سودجو، با پیشینه ای متاسفانه سیاه و با سیاسی بازی، یک شبه و بدون در نظر گرفتن صلاح و مشورت و حتی خبررسانی به جامعه معلولین، حکم دبیری ایشان را لغو و شخصی دیگر را (فرهاد فیاض بخش) به عنوان دبیر جشنواره معرفی کردند که فاقد تجربه ی برگزاری جشنواره می باشد. حتی ایشان در اجرای جشنواره نیز تجربه لازم را آنچنان نداشته و شناخته شده نمی باشند. البته باز هم تاکید می شود که از ایشان به عنوان یک معلول استفاده ابزاری شده و فقط نام ایشان دبیر است و همه کارها در اختیار افراد خاصی است که بنا به دلایلی نمی توانستند و منع داشتند که دبیر جشنواره شوند.

حال باید پرسید که چرا این افراد برای منافع خود حاضر هستند یک جشنواره را که امروز جایگاه ویژه ای در میان جامعه معلولین استان و کشور برخودار است، از اعتبار ساقط کرده و فردی کارشناس و باتجربه و تخصص لازم را کنار بگذارند؟

ما هنرمندان تئاتر جامعه معلولین اعلام می کنیم ضمن غیر اخلاقی دانستن این حرکت ناپسند و کاملا برنامه ریزی شده و آگاهانه از طرف افراد سودجو، تا مشخص شدن فردی اصلح و دلسوز و کاردان از حضور در چهاردهمین جشنواره استانی تئاتر معلولین امتناع خواهیم کرد و از مقامات محترم مسئول می خواهیم که به این مورد رسیدگی کنند که چرا همه چیز در بهزیستی باید فدای سیاسی بازی و خواسته های افراد خاص شود که فقط منافع خود را می خواهند.
منبع: سایت مند


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=93277

نظـــرات شمـــا