کد خبر : 93182       تاریخ : 1396/07/18 13:27
وصول درآمدهای عمومی استان بوشهر کاهش یافت
رئیس سازمان اقتصادی و دارایی استان بوشهر :

وصول درآمدهای عمومی استان بوشهر کاهش یافت

پیغام: رئیس سازمان امور اقتصادی و دارایی بوشهر گفت: ۸۲۱ میلیارد تومان از درآمدهای استان بوشهر در نیمه نخست امسال وصول شد که نسبت به میزان تعیین شده، ۲۹ درصد کاهش دارد.

به گزارش «پیغام»؛ محمدجواد بیات در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر، با بیان اینکه سهم درآمد وصولی استان بوشهر امسال 2هزار و 300 میلیارد تومان تعیین شده اظهار داشت: این سهم در نیمه نخست امسال یک‌هزار و 150 میلیارد تومان اعلام شده است.

وی با اشاره به کاهش وصول درآمدهای استان بوشهر بدون احتساب درآمدهای اشخاص حقوقی دولتی گفت: در نیمه نخست امسال 677 میلیارد تومان از درآمدهای استان بوشهر وصول شده که نسبت به میزان تعیین شده 41 درصد کاهش دارد.

بیات افزود: این درآمدها مربوط به ارزش افزوده، اشخاص حقوقی غیردولتی، حقوق و مزایای کارمندان دولت و سایر منابع است.

رئیس سازمان امور اقتصادی و دارایی بوشهر با بیان اینکه درآمدهای عمومی شامل درآمدهای مالیاتی، حاصل از انحصارات و مالکیت دولت، فروش خدمات و کالا، جرائم و خسارات و درآمدهای متفرقه است تصریح کرد: درآمدهای عمومی  استان بوشهر با احتساب اشخاص حقوقی دولتی در نیمه نخست امسال 1159 میلیارد تومان تعیین شده که 821 میلیارد تومان آن وصول شده است.

بیات  از کاهش  وصولی درآمدهای استان بوشهر خبرداد و گفت:  821 میلیارد تومان از درآمدهای استان بوشهر با احتساب اشخاص حقوقی دولتی در نیمه نخست امسال وصول شد که 71 درصد از درآمدهای تعیین شده محقق شده و کاهش 29 درصدی دارد.

وی با بیان اینکه عملکرد تحقق درآمدها در نیمه نخست امسال نسبت به میزان وصولی کاهش دارد گفت: بدون احتساب اشخاص حقوقی دولتی 677 میلیارد تومان و با احتساب اشخاص حقوقی دولتی 821 میلیارد تومان در نیمه نخست امسال از درآمدهای تعیین شده استان وصول شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش 37 درصدی دارد.

بیات با بیان اینکه به طور متوسط ماهانه 135 میلیارد تومان درآمدهای مصوب استان بوشهر وصول شده است گفت: شناسایی مشمولان پرداخت مالیات اعم از افراد حقیقی و حقوقی از مهم‌ترین برنامه‌های امسال سازمان اقتصادی و دارایی استان بوشهر است.

رئیس سازمان امور اقتصادی و دارایی بوشهر معافیت ماده 104 قانون مالیات‌های مستقیم، مالیات تکلیفی و تغییرات در قانون وصول مالیات را علت کاهش وصول درآمدهای استان بوشهر دانست.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=93182

نظـــرات شمـــا