کد خبر : 93180       تاریخ : 1396/07/18 13:22:41
فرمانده انتظامی بوشهر:خانواده و مدرسه 2 نهاد تاثیرگذار در برقراری نظم اجتماعی هستند

فرمانده انتظامی بوشهر:خانواده و مدرسه 2 نهاد تاثیرگذار در برقراری نظم اجتماعی هستند

پیغام: فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: خانواده و مدرسه 2 نهاد مهم و بسیار با اهمیت در ایجاد و برقراری امنیت و نظم اجتماعی در جامعه هستند.

به گزارش«پیغام» به نقل از ایرنا، سردار خلیل واعظی روز سه شنبه در آیین زنگ انضباط اجتماعی و قرائت مهر در دبیرستان حجاب بوشهر افزود: در گذشته تصویر ذهنی دانش آموزان از حضور پلیس در مدرسه شاید تصور گرفتن متهم یا قاتل است ولی امروز دانش آموزان می توانند کمکی برای نیروهای پلیس باشند.

وی بیان کرد: در گذشته نه چندان دور مردم با دیدن خودرو پلیس تجمع می کردند که چه اتفاق ناگواری رخ داده که منجر به حضور پلیس در محل شده ولی امروز این تصویر ذهنی آنها با توجه به نقش پلیس در حال تغییر است.
واعظی ادامه داد: امروز نیز ما در مدرسه حاضر شدیم تا از دانش آموزان درخواست کمک کنیم و امیدواریم در آینده کسی نباشد که بخواهیم تعقیب و دستگیر شود.
وی گفت: بدنه نیروی انتظامی شامل پلیس های مختلفی مانند، آگاهی، راهور، مبارزه باموادمخدر، پلیس جنایی که در حال خدمت رسانی به مردم هستند اما مهمتر و بزرگتر از همه آنها پلیس پیشگیری است زیرا رویکرد و نگاه پلیس و روش پلیس پیشگیری از جرم است.
واعظی در تعریف پلیس اجتماعی مطلوب بیان کرد: پلیس اجتماعی سازمان مسلحی است که با همکاری و محوریت مردم بتواند امنیت را برقرار کند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر نیز با گرامیداشت هفته نیروی انتظامی و تبریک این ایام بر همه جان برکفان در عرصه امنیت گفت: در سراسر میهن اسلامی از مرزها گرفته تا نظم درون شهری و برون شهری حضور فعال و پررنگ پلیس باعث آرامش شهروندان جمهوری اسلامی است.
ناصر کرمی اظهار داشت: نام نیروی انتظامی با امنیت و آرامش مترادف است و هر کجا نام پلیس برده شود، مردم ما احساس آرامش می کنند.
وی گفت: دانش آموزان آینده سازان و سرمایه های اجتماعی این جامعه باید از هم اکنون توجه داشته باشند که حضور پلیس را در جای جای جامعه می بینند، احساس امنیت است.
کرمی با بیان اینکه از گذشته نیروی انتظامی در بخش های مختلف نظم و امنیتی پیشگیری از آسیب های اجتماعی را سرلوحه کار خود قرار داده است اظهار داشت: سرپیچی از دستور پلیس و رعایت نکردن دستورهای آنها بی احترامی به قانون و نظم اجتماعی است و نشان دهنده اشکال فرهنگی در جامعه و شخص است.

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=93180

نظـــرات شمـــا