کد خبر : 93176       تاریخ : 1396/07/18 11:54:3
هواشناسی بوشهر: خلیج فارس مواج و متلاطم می شود

هواشناسی بوشهر: خلیج فارس مواج و متلاطم می شود

پیغام: مدیرکل هواشناسی استان بوشهر گفت: براساس پیش بینی نقشه های هواشناسی خلیج فارس از اواخر فردا چهارشنبه مواج و متلاطم می شود.

به گزارش «پیغام»؛ نادر شفیع خدایی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بررسی نقشه های هواشناسی استان نشان دهنده وزش جریانات شمالی در طول روز و افزایش تلاطم دریا در بخش های جنوبی استان است.

وی بیان کرد: پیش بینی شده از فردا بتدریج سرعت وزش باد شمال غربی در نواحی شمالی خلیج فارس افزایش یافته و در پی آن سواحل استان طی روزهای پنجشنبه و جمعه مواج و متلاطم شود.
شفیع خدایی ادامه داد: در 24 ساعت آینده آسمان استان بوشهر صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی، در برخی نقاط مه صبحگاهی و در بخش های جنوبی استان وزش باد پیش بینی می شود.
وی گفت: در این مدت جهت وزش باد شمال غربی تا شمال با سرعت 8 تا 30 و در بخش های جنوبی استان گاهی تا 40 کیلومتر در ساعت پیش بینی شده است.
مدیرکل هواشناسی استان بوشهر ادامه داد: برای 24 ساعت آینده ارتفاع موج در خلیج فارس 30 تا 90 سانتی متر پیش بینی شده که درسواحل جنوبی استان در ساعاتی از بعد از ظهر و شب تا 150 سانتی متر نیز می رسد.
شفیع خدایی افزود: فردا زمان جزر اول دریا ساعت 06:26 بامداد، مد اول ساعت 12:31، جزر دوم ساعت 17:18 و مد دوم دریا در ساعت 23:54 پیش بینی شده است.
وی یادآور شد: در 24 ساعت گذشته دیر با 42 و جم با 23 درجه سانتیگراد به ترتیب بیشترین و کمترین میزان دما را در استان بوشهر تجربه کردند.
شفیع خدایی ادامه داد: در این مدت عسلویه با 89 و جم با 11 درصد به ترتیب بیشترین و کمترین میزان رطوبت را در استان بوشهر داشتند.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=93176

نظـــرات شمـــا