کد خبر : 93167       تاریخ : 1396/07/17 14:21
بودجه‌هایی که به استان نمی‌رسد

بودجه‌هایی که به استان نمی‌رسد

پیغام: ریس کمیسیون برنامه وبودجه شورای اهرم گفت: عدم شناخت مدیران با ظرفیت های بودجه باعث شده که مدیران نتوانند بودجه های استانی را به طور کامل جذب کنند.

به گزارش «پیغام»؛ محسن قاسمی زاده در گفتگو با بیرمی افزود: در همین راستا پیشنهاد می شود کار گروه تخصصی ویژه آشنایی مدیران با ظرفیت های بودجه باید در استان بوشهر تشکیل شود.

وی با بیان اینکه دستگاهای اجرایی استان باید سالانه ۵۰ درصد تعهد خود را از اعتبارات گلوبال (ردیف شناور قانون بودحه) محقق کنند، خاطر نشان کرد: برخی دستگاهها در در جذب اعتبارات شناور قانون عملکرد خوب و برخی عملکرد ضعیفی دارند که فعلا نامی از آنها ذکر نمی شود.

قاسمی زاده با بیان اینکه سالانه سهم استان از اعتبارات ردیف شناور قانون 400 میلیارد تومان است، گفت: این اعتبارات نا خودآگاه بر شاخص های زندگی مردم تاثیر می گذارد.

عضو شورای اهرم تصریح کرد: به عنوان مثال در ردیف شناور 10 سرفصل و در ردیف متفرقه 1 ردیف وجود دارد که می توان از این محل ها نسبت به در یافت سهم استان در حوزه صنعت و معدن اخذ کرد.

وی تاکید کرد: در وزارت نیرو سه ردیف اعتباری شناور وجود دارد که شامل بازسازی و بهره برداری از تاسیسات آبرسانی به شهرها، مدیریت مصرف آب شهری و کاهش هدر رفت آب شهری که باید سهم استان را از این ردیف ها گرفت.

قاسمی زاده اظهار داشت: سهم ورزش کشور از اعتبارات شناور 500 میلیارد تومان است که سهم ورزش استان در زمینه زیر ساخت و تحقیق 15میلیارد تومان است و باید برای جذب این اعتبار تلاش کرد.

وی در پایان بیان داشت: همه ساله کتابچه ظرفیت اعتبارات متمرکز در اختیار دستگاهای اجرایی استان در راستای جذب و تکمیل طرحهای عمرانی قرار می گیرد که پس از مدتی به دلیل عدم پی گیری مدیران بایگانی و فراموش می شود.

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=93167

نظـــرات شمـــا