کد خبر : 93153       تاریخ : 1396/07/17 12:59:29
برگزیدگان جشنواره قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تجلیل شدند

برگزیدگان جشنواره قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تجلیل شدند

پیغام: در آیین اختتامیه بیست و دومین جشنواره قرآن و عترت در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از برگزیدگان این جشنواره تجلیل شد.

به گزارش «پیغام» به نقل از خبرنگار مهر، رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی صبح دوشنبه در این آیین گفت: استان بوشهر جایگاه شاخص و چهره‌های ممتازی در فعالیت‌های قرآنی کشور دارد و به‌تبع آن توقع سطح کیفی و کمی خوبی از فعالیت‌های قرآن داریم که این توقع به‌طور شایسته‌ای اجابت شده است.

محمدمهدی بحرالعلوم افزود: استان بوشهر در بیست و دومین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت ازلحاظ جذب مخاطب، حدود پنج برابر دوره قبل رشد داشته است و اگر تعداد احراز رتبه‌های اول را در کشور مورد ارزیابی قرار دهیم دانشگاه علوم پزشکی بوشهر جزو پنج دانشگاه برتر کشور است.

بحرالعلوم بیان داشت: در سال گذشته مسئولان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر وعده دادند که به فعالیت‌های قرآنی بیش‌ازپیش توجه کنند و به حمدالله به این وعده عمل شده اما توقع ما و همکاران ما بیشتر از وضع موجود است؛ به‌ویژه در زمینه جذب دانشجویان جدیدالورود در فعالیت‌های قرآنی.

رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت افزود: در وزارت بهداشت برنامه پنج‌ساله فعالیت‌های قرآنی در سه حوزه آموزش، تبلیغ و پژوهش تدوین‌شده که جشنواره قرآن و عترت یکی از فعالیت‌های تبلیغی این برنامه است و سعی داریم جایگاه قرآن و فعالیت‌های قرآنی در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، بسیار جدی‌تر و فراتر از وضع موجود باشد.

وی گفت: دیدگاه‌های متفاوتی نسبت به قرآن در جامعه وجود دارد که در منابع دینی ما به آن اشاره‌شده و یکی از آن نگاه‌ها، نگاه سودجویانه و کاسب‌کارانه نسبت به قرآن است که این نگاه در روایات ما، اشتباه، مذموم و مضر تلقی شده و ما را به آن هدفی که قرآن برای آن نازل‌شده نمی‌رساند.

بحرالعلوم افزود: نگاه دیگری که نسبت به قرآن وجود دارد این است که قرآن را تنها برای تبرک و ثواب و قسم خوردن می‌شناسند و بهره‌ای از این کتاب آسمانی نمی‌برند؛ گرچه قرآن، کتاب مبارکی است اما همه قرآن این نیست.

وی نگاه اصیل و صحیح به قرآن را نگاه درمان‌جویانه و شفا خواه از این کتاب آسمانی دانست و افزود: قرآن نیز به این نوع نگاه توصیه کرده زیرا این کتاب، درمان دردهای فردی و اجتماعی ماست و اگر این نگاه احیا شود، بهره‌هایی از قرآن خواهیم برد که شیرینی آن تا پایان عمر همراه ما خواهد بود.

بحرالعلوم خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم قرآن، کتاب شفای ما باشد باید هم آن را با یکدل پاک بخوانیم و هم بفهمیم و به آن عمل کنیم؛ زیرا اگر با طهارت باطن، قرآن را بخوانیم و عمل کنیم به حیات طیبه و آرامشی که قرآن وعده داده خواهیم رسید.

مشاور اجرایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز با تشریح اقداماتی که در راستای توانمندسازی دانشجویان، اساتید و کارکنان برای شرکت در جشنواره قرآن و عترت در دانشگاه علوم پزشکی صورت گرفت گفت: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت، ازلحاظ تعداد شرکت‌کنندگان در رتبه نهم قرار گرفت و توانست شش عنوان کشوری را کسب کند.

حسین دارابی افزود: وجود روح معنوی در فعالیت‌ها و اقدامات، به شکوفایی جامعه کمک زیادی می‌کند و همه دانشجویان و آینده‌سازان، باید برای ساختن کشورمان به ابزار معنوی مجهز شوند.

وی بیان داشت: همکاران، با حضور در این نوع جشنواره‌ها، روح معنوی و ابزاری که در شکوفایی جامعه موردنیاز است را کسب کنند و با انتقال مفاهیم معنوی به درون خانواده و جامعه، نقش مهم و مؤثری داشته باشد.

دارابی اظهار امیدواری کرد: حضور دانشگاه در جشنواره قرآنی، هم ازلحاظ کمی و هم ازنظر کیفی، حضور گسترده‌تری باشد و فضای دانشگاه را بیش‌ازپیش معنوی‌تر سازد.

در این آیین قاری ممتاز کشوری سید طاها حسینی و حافظ قرآن کریم دکتر رضا دیانت آیات کلام وحی را تلاوت کردند و گروه تواشیح حبل‌المتین دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز به اجرای تواشیح پرداخت.

در پایان این مراسم از ۸۰ نفر از برگزیدگان کشوری، استانی و دانشگاهی بیست و دومین جشنواره قرآن و عترت در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اهدای لوح سپاس تقدیر به عمل آمد.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=93153

نظـــرات شمـــا