کد خبر : 92538       تاریخ : 1396/06/25 14:32
روز ملي سينما و خاموشي متولي سينمايی تنگستان!

روز ملي سينما و خاموشي متولي سينمايی تنگستان!

پیغام: در روز ملي سينما، متولي اصلي سينما در تنگستان كه انجمن سينماي جوانان مي باشد، و همچنين اداره ارشاد اسلامي در این روز هیچ برنامه اي نداشتند.

به گزارش «پیغام» به نقل از بیرمی؛ گويا تعداد زيادي از اعضاي انجمن سينماي جوانان دفتر تنگستان و هنرمندان مجتمع فرهنگي هنري اهرم، چندين سال است منتظرند که وضعيت اين انجمن تغيير پيدا كند، كه همچنان هيچ اقدام موثري صورت نگرفته است.
شنیده شده است در اين دو سه سال اخير، اين انجمن چندين بار حتي تا پاي تعطيل شدن هم رفته است.
در همين ارتباط، عباس جاودانی رئیس اداره ارشاد اسلامی شهرستان تنگستان ضمن تبریک روز ملی سینما و دلیل برگزار نشدن مراسم روز ملی سینما در تنگستان گفت: ۲۱ شهریورماه روز ملی سینما برنامه خاصی انجام نگرفت که جای تامل دارد.
وی افزود: انجمن سینمای جوانان تنگستان، انجمنی مستقل و از نظر اداری با دفتر مرکزی انجمن سینمای جوانان در تهران هماهنگ و از اين طريق اداره و متولی اصلي فیلم و عکس در شهرستان می باشد.
جاودانی ادامه داد: در هفت سالی که این انجمن شروع به کار نموده، تنها دو بار برنامه مختص روز ملی سینما را برگزار نموده و با صحبتی که با سرپرست اين انجمن داشتم، ايشان مشکلات مالی را عامل برگزار نشدن روز ملی سینما را در تنگستان عنوان نمود.
رئیس اداره ارشاد اسلامی شهرستان تنگستان اظهار داشت: ضمن حق پاسخگويي كه براي انجمن سینمای جوانان تنگستان وجود دارد، می بايست این روز مهم در تقویم سالیانه انجمن تنگستان گنجانده می شد و حتما برنامه ای برگزار می شد.
عباس جاودانی با اشاره برگزار نشدن برنامه مختص روز ملی سینما در تنگستان خاطر نشان کرد: انجمن سینمای جوانان با توجه به اينكه متولی اصلی است، مي توانست پیشنهاد برنامه اي به ما دهد،تا ما از طريق اداره جهت مساعدت رایزنی می کردیم، ولی چیزی راجع به روز ملی سینما، به بنده اطلاع داده نشد.
وی تصریح کرد: ساز و کار انجمن سینمای جوانان با تهران و زیر نظر دفتر مرکزی است، تقریبا انجمن سینمای جوانان رابطه اش با ارشاد همانند کانون پرورش فکری كودكان و نوجوانان با آموزش و پرورش هست.
عباس جاودانی رئیس اداره ارشاد اسلامی تنگستان با اشاره به کار انجمن ها گفت: در رابطه با انجمن ها، این اعضا انجمن ها هستند که می توانند برنامه اجرا کنند، مثلا انجمن شعر و ادب هر هفته خود برنامه های خوبی اجرا می کند، یا انجمن نمایش و غیره... و متاسفانه انجمن سینمای جوانان، اعضای پایه کاری ندارد و شرایط مطلوبی بر آن حاکم نیست و ما هم چند بار پا در میانی کردیم تا رابطه ها حسنه شود که نشد و مکاتباتی هم با دفتر مرکزی داشتیم و گفتنی ها را هم گفتیم.
جاودانی با اشاره به اينكه فقط یک نفر برای این روز پیام تبریک فرستاده هست ادامه داد: تنها از طرف جواد عالی مسئول اکران فیلم و طرح سلام سینماي شهرستان، پیام تبریک فرستاده شده است و ما معمولا در کار انجمن دخالتی نداریم، چون سرپرست و برنامه های مصوب را از دفتر مرکزی دریافت می کنند.


 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=92538

نظـــرات شمـــا