کد خبر : 92526       تاریخ : 1396/06/25 14:06
غرویان:جامعه روحانیت مبارز با فاصله از هاشمی و ناطق گرفتار تفکرات تند جناحی شد

غرویان:جامعه روحانیت مبارز با فاصله از هاشمی و ناطق گرفتار تفکرات تند جناحی شد

پیغام: دیدگاه های جامعتین در فقدان مهدوی کنی و هاشمی رفسنجانی از مسیر اعتدالی فاصله گرفت ...

به گزارش«پیغام»،محسن غرویان، استاد حوزه و دانشگاه در گفت و گو با خبرنگار عصرایران درباره موضوع فقدان حضور شناسنامه های جامعه روحانیت در این تشکل از جمله مرحوم هاشمی رفسنجانی، ناطق نوری و حسن روحانی گفت : علما و روحانیت باید به شکلی باشند تا اکثر مردم به آن ها توجه کنند و تضرر در مسائل سیاسی برای جریان ها و جبهه های و احزاب سیاسی از چشم مردم افتادن است به این معنی که مردم به آن ها اعتنا نکنند.                                                         
وی در ادامه این مطلب تصریح کرد: ضرر سیاسی کمی نیست که رای مردم درست گزینه مقابل گزینه مورد نظر جامعه مدرسین و روحانیت بود.
غرویان در خصوص تفاوت های جامعه روحانیت مبارز در دهه گذشته نسبت به قبل گفت:  شخصیت هایی همچون  آیت الله مهدوی کنی و مرحوم هاشمی رفسنجانی دارای محبوبیتی در بین مردم بود که از درک نظر مردم و احترام به نظر و خواسته های آنان نشات می گرفت و مردم نیز این افراد را دلسوز و خدوم می دیدند و به آن ها محبت دارند.
وی تاکید کرد : وقتی شخصیت هایی از این دست وامثال آقای ناطق و هاشمی و روحانی از جامعه روحانیت و مدرسین کناره گرفتند این تشکل گرفتار تفکرات تند جناحی شدند و این خط فکری از بیرون به آن ها القا شد و نتیجه همین شد که آقایان مصباح و یزدی از خبرگان حذف شدند.
استاد حوزه و دانشگاه تاکید کرد: تضرر سیاسی جز این نیست که چهره های اعتدالی از ما کناره گیرند و مردم نگاه مان را دنبال نکنند.
غرویان همچنین تاکید کرد: روحانیون از جامعتین برای درگیر شدن در مباحث انتخاباتی گلایه دارند و انتظار ندارند جامعه روحانیت و جامعه مدرسین کاندید مورد حمایت قرار دهند و شان خود را رعایت نکنند.
غرویان خاطر نشان کرد: به نظر می آید از بین رفتن تفکر اعتدالی با فقدان مهدوی کنی و هاشمی رفسنجانی باعث منزوی شدن دیدگاه های جامعتین شد.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=92526

نظـــرات شمـــا