کد خبر : 92525       تاریخ : 1396/06/25 13:56
 قطعی شدن تغییر 3 مدیر/ اختلاف نمایندگان بر سر گزینه‌های بومی استانداری

قطعی شدن تغییر 3 مدیر/ اختلاف نمایندگان بر سر گزینه‌های بومی استانداری

جای خالی برنامه سازان بوشهر در جشنواره تولیدات صداوسیمای کشور، احتمال ایجاد چند شهر و بخش به استان در نیمه دوم سال، ابهام درباره انتخابات هیات فوتبال بوشهر و خبر خوش برای دارندگان برق غیرمجاز برخی از شنیدنی های هفتگی استان است

به گزارش «پیغام» خلیج فارس نوشت؛ خبرنگاران در جریان پیگیری های خبری خود به زمزمه هایی برمی خورند که میهمان کردن خوانندگان به این شنیده ها خالی از لطف نیست:

 • گفته می شود نمايندگي وزارت امور خارجه در استان بوشهر مدتهاست در حالت بلاتکلیف می باشد، طوری که به گفته برخی مراجعان، مسولي كه حق امضا دارد، در بوشهر نمی باشد.
 • خبر می رسد سیاست وزارت کشور درباره تغییر در تقسیمات کشوری نسبت به دولت یازدهم که پرونده این موضوع را برای جلوگیری از تنش ها بسته بود، معتدل تر شده است. براین اساس، پیش بینی می شود با توجه به تکمیل بودن پرونده ارتقای 3 روستای بزرگ استان به شهر، این مهم در نیمه دوم سال اتفاق بیفتد. همچنین احتمالا تبدیل بخش های چغادک در بوشهر و سیراف در کنگان نیز در دستور کار می باشد. با این حال فعلا ارتقا بخش به شهرستان ها در دستور کار وزارت کشور نیست.
 • مديران 3 اداره کل استان تغييرشان حتمي شده است. ظاهرا یکی از اين مديران با وجود تمدید مدیریتش در دوره بازنشستگی، انگیزه ای در وزارتخانه برای تمدید حضورش نیست. گويا دو مدير ديگر در حوزه اقتصادی نيز به دليل تغيير وزرا و مسئولان بالادست در کابينه دولت تغییر خواهند کرد.
 • در واکنش به ممنوعیت تامین تجهیزات نیروگاه اتمی بوشهر از سوی کشور چک، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفته: ساخت و تکمیل نیروگاه اتمی بوشهر را کشور روسیه انجام می دهد و این پروژه  هیچ ربطی به جمهوری چک ندارد که اکنون بخواهند تامین تجهیزات این نیروگاه را ممنوع کنند.
 • برگزاری انتخابات هیات فوتبال استان در موعد مقرر در هاله ای از ابهام قرار گرفته است. پس از نامه انتقادی مدیرکل ورزش و جوانان به دبیرکل فدراسیون پیرامون برخی شبهات نظیر نام نویسی دبیر هیات که مجری انتخابات می باشد و رد شدن این موضوع توسط فدراسیون، حالا خبر می رسد برای بررسی و تایید صلاحیت کاندیداها هنوز توافقی بین اداره کل و هیات صورت نگرفته است. در صورت برگزار نشدن انتخابات در نیمه اول مهرماه، ریاست فعلی به کارش ادامه می دهد، درحالی که در سایر هیات های ورزشی، امکان منصوب کردن سرپرست فراهم است.
 • بخشنامه مدیرکل ثبت اسناد بوشهر درباره پوشش و آرایش زنان کارمند در خارج وقت اداری بازتاب زیادی در فضای مجازی بازتاب زیادی داشت.

 

 • حال و روز برنامه سازی در صداوسیمای بوشهر خوب نیست. در جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی کشور که هفته پیش در کردستان برگزار شد، برنامه سازان بوشهری در میان برگزیدگان غایب بودند.
 • شنیده می شود برخی از مدیران منصوب استاندار بوشهر در گروههای اجتماعی وقتی با پرسش مخاطبان درباره عملکرد وی مواجه می شوند، از اظهارنظر خودداری کرده و دلیل آن را «دسترسی نداشتن به شاخص ها جهت قضاوت» می دانند! برخی معتقدند قطعی بودن تغییر استاندار باعث محافظه کاری این دسته از مدیران و خودداری از ارائه دیدگاه شان درباره عملکرد سالاری شده، وگرنه دسترسی نداشتن به آمار و شاخص ها از مدیران صرفا توجیه است.
 • اختلاف دو تیم قدیمی شاهین و ایرانجوان افزایش یافته است. دلیل این اتفاق نیز قرارداد داخلی میلاد شعبانلو با تیم شاهین شهرداری بوشهر و قرارداد رسمی با ایرانجوانی ها است که فعلا این بازیکن را از حضور در میادین محروم کرده تا درباره وی تصمیم گیری شود.
 • شنیده شده برخی اعضای شورای شهر بوشهر بر ایجاد کمیسیون جدیدی با عنوان شهرسازی و معماری اصرار دارند. شورای پنجم بوشهر در ابتدای کار خود به 4 کمیسیون قبلی، کمیسیون سرمایه گذاری و گردشگری اضافه کرده است. گویا اکثریت اعضا معتقدند کمیسیون عمران و خدمات شهری قادر به پوشش ماموریت های موردانتظار در حوزه شهرسازی است و بجای افزایش کمیسیون، باید با خدمت گرفتن برخی مشاوران، کمیسیون های موجود را تقویت کرد.
 • برخی از حامیان استاندار بوشهر از احتمال ابقای سالاری تا زمان انتخابات مجلس یازدهم سخن می گویند. این اظهارنظر آنها با اشاره به تشتت در مجمع نمایندگان می باشد.
 • خبر می رسد دلیل اختلاف نمایندگان استان در نشست پنجشنبه شب و جمع بندی نشدن گزینه های پیشنهادی برای استانداری، ناشی از اختلاف درباره قراردادن دو فرد در میان گزینه های بومی بوده که توسط دو نماینده حمایت شده، ولی مورد مخالفت دو نماینده قرار گرفته است. این رویکرد نمایندگان در حالیست که اساسا رویکرد دولت کنونی انتصاب استانداران غیربومی است، ولی نمایندگان بوشهر بر سر گزینه های بومی به اختلاف خورده اند!
 • اما گزینه های مطرح بومی برای استانداری که توسط 4 نماینده استان مطرح شده اند کیست؟ شنیده شده عباس علوی نژاد (معاون سابق استانداری های بوشهر و هرمزگان) و عباس امید (معاون کارآفرینی کمیته امداد) از سوی شهریاری، جوانشیر کدخداپور (معاون سابق استانداری فارس) و یونس خسروانی (مدیرکل تامین اجتماعی) از سوی سعادت، عسکر جلالیان (نماینده سابق) و مجید حسینی کنگانی (مدیر سابق باشگاه شاهین) از سوی الماسی و محمدرضا نوری (رییس گناوه ای مالیاتی تهران) و ابوالحسن مقتدایی (استاندار سابق خوزستان) از سوی خدری مطرح گردیده که توافق شده نهایتا 4 بومی در کنار 4 غیربومی به وزارت کشور پیشنهاد شود.
 • خبر می رسد حکم قطعی درخصوص مالکیت زمین ورزشی نادری امامزاده به نفع مدیران باشگاه صادر شده است. مدتهاست درباره مالکیت این زمین کشمکش هایی پیش آمده و زمینه ساز نگرانی هایی درباره احتمال تغییر کاربری آن پیش آمده بود.
 • خدری، نماینده بوشهر با اشاره به جلسه بی نتیجه پنجشنبه مجمع نمایندگان گفته: انشاالله شنبه در مجمع درباره گزینه های استانداری به نتیجه نهایی میرسیم و قطعا استاندار منتخب از بین گزینه های پیشنهادی مجمع خواهد بود
 • اسماعیل تبادار شانزدهمین استاندار فارس پس از انقلاب است که عصر امروز با حضور وزیر کشور معارفه می شود.
 • رئیس جدید سازمان حفاظت محیط زیست از تفویض اختیارات بیشتر به مدیران استانی خبر داد و گفت: محیط زیست نمی‌تواند ماشین «نه» باشد، بلکه باید ضمن ارائه راهکار و راه‌حل سعی کنیم در کنار اجرای پروژه‌ها، حفظ محیط زیست را نیز داشته باشیم. به گفته کلانتری، تایید مطالعات زیست محیطی پروژه ها باید ظرف 3 ماه تعیین تکلیف شود.
 • خبر خوش مدیرعامل شرکت برق استان برای سکونتگاههای غیررسمی. به گفته پاراد، طرح ساماندهی انشعاب‌های برق در حاشیه شهرها تصویب شده که با ابلاغ بخشنامه آن، برق ساکنان این مناطق استان به‌ویژه برازجان و بوشهر ساماندهی می شود.
 • شورای شهر برازجان در اقدامی عجیب، به تعداد 7 عضو شورا، کمیسیون تخصصی ایجاد کردند که هرکدام فقط یک عضو دارد. ظاهرا این اقدام در راستای جلوگیری از تنش میان اعضا صورت گرفته است.
 • روحانی در حاشیه جلسه هیات دولت از استانداران خواسته با همه وجود و همراه با خانواده در محل مأموریت خود در استان مستقر شوند.
 • فریدون آسرایی خواننده پاپ که جمعه شب در گناوه اجرا داشت با اشاره به گرمای سالن و خروج برخی حاضران نوشته: این اجرا، بدترین تجربه خوانندگی عمرم بود! گفتنی است کنسرت وی در شهر خورموج هم لغو شد.

 • دست آخر اینکه صبوری، رییس شورای شهر اهرم که دارای 5 عضو می باشد، گفته سحر پولادی و ماندگار دیگر جزو ائتلاف من نیستند و ما 3 عضو شورا، شهردار اهرمی انتخاب می کنیم.

  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=92525

نظـــرات شمـــا