کد خبر : 92522       تاریخ : 1396/06/25 13:27
مشکلات شهر خارگ از حد تحمل شهروندان فراتر رفته است
نایب رئیس شورای شهر خارگ:

مشکلات شهر خارگ از حد تحمل شهروندان فراتر رفته است

پیغام: نایب رئیس شورای شهر خارگ گفت: مشکلات شهر خارگ از حد تحمل شهروندان و حتی تحمل خودِ شهر فراتر رفته است که در این راستا محقق شدن طرح جامع شهر خارگ در اولویت است.

به گزارش«پیغام»به نقل ازتسنیم، لطف‌الله علی‌پور در نشست شورای شهر خارگ با تاکید بر تدوین و تصویب طرح جامع خارگ اظهار داشت: از  پیگیری مجموعه مدیریت استان بوشهر در تهیه و تدوین طرح جا مع خارگ قدردانی می‌شود.

وی با  تاکید بر تسریع در تدوین طرح جامع خارگ برای برطرف شدن مشکلات این جزیره افزود: مشکلات شهر خارگ از حدود تحمل شهروندان و حتی تحمل خودِ شهر فراتر رفته است که در این راستا محقق شدن طرح جامع شهر خارگ در اولویت است.

نایب رئیس شورای اسلامی خارگ از محقق شدن طرح جامع خارگ تا پایان امسال خبر داد و  گفت: از برنامه‌های مهم و اولویت‌دار شهرداری و شورای اسلامی خارگ تا پایان امسال محقق شدن طرح جامع شهر خارگ است و رسیدن به توسعه پایدار نیازمند مشارکت تمام مردم است.

علی‌پور تصریح کرد : تحقق این فرآیند بی‌تردید به رشد و توسعه شهر کمک شایانی می‌کند و به‌طور قطع منافع و مصالح شهروندان تامین می‌شود.

وی با تاکید بر برنامهریزی بلند مدت برای بررسی مشکلات جزیره خارگ خاطرنشان کرد: طرح جامع شهر خارگ باید علاوه بر نگاه بلند مدت به شهر و توسعه آن، به برطرف کردن مشکلات و چگونگی جهات مناسب توسعه شهر در آینده بپردازد.

نایب رئیس شورای اسلامی خارگ با بیان اینکه طرح جامع خارگ چشم‌انداز و افق شهر را برای آینده ترسیم می‌کند تصریح کرد: ارتقای نقشه‌های ملی و منطقه‌ای شهر خارگ با استفاده مناسب از ظرفیت‌ها و سرمایه‌های فیزیکی، اجتماعی، انسانی و مالی - اقتصادی شهر در این طرح دیده می‌شود.

علی‌پور با اشاره به اینکه طرح جامع خارگ یک طرح کلان و راهبردی است، تاکید کرد: این طرح از جنبه‌های مختلف اجتماعی، جمعیتی، اقتصادی، اشتغالی و ساختی و ساختمانی پیکربندی و جهات توسعه شهر خارگ را در نظر دارد.

وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت‌های مردمی گفت: در این مسیر باید از ظرفیت‌های مردمی و نهاد حرفه‌ای و مدنی استفاده شود  و باید کار را از شورای شهر آغاز کرد یعنی از جایی که مردم و ما خودمان در آن مؤثر هستیم.

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=92522

نظـــرات شمـــا