کد خبر : 92518       تاریخ : 1396/06/25 13:11:15
کشف ۱.۲ تن مواد مخدر در جنوب استان +عکس
فرمانده انتظامی استان بوشهرخبر داد:

کشف ۱.۲ تن مواد مخدر در جنوب استان +عکس

پیغام: فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: در دو عملیات جداگانه پلیسی درشهرستان های کنگان و عسلویه این استان یکهزار و 221 کیلو 835گرم تریاک کشف کردند.

به گزارش«پیغام»، سردار خلیل واعظی روز شنبه درگفت و گو با خبرنگاران افزود: در این ارتباط پس از چندماه فعالیت پلیسی و اطلاعاتی، محل های تخلیه و عناصر اصلی یک باند بزرگ تهیه و توزیع مواد مخدر توسط پلیس شناسایی شد.

وی بیان کرد: صبح روز گذشته در حالیکه که یکی از عنصر اصلی به همراه همدستش در حال بارگیری مواد مخدر در یک دستگاه خودرو در یکی از بخش های شهرستان کنگان بودند در طرح عملیاتی واحدهای مختلف پلیس قرار گرفتند.
واعظی ادامه داد: این افراد بدون توجه به دستورات پلیس اقدام به فرار کردند که پس از شلیک چندین تیر ماموران انتظامی متوقف شدند.
وی بیان کرد: با توقف آنها هر 2متهم دستگیر و از محل دپوی آنها 615 کیلوگرم تریاک کشف و یک دستگاه خودرو توقیف شد.

واعظی اظهار داشت: همچنین در پی دریافت گزارش های مردمی مبنی بر ورود مقادیر زیادی مواد مخدر از طریق دریا به سواحل عسلویه بلافاصله طرح عملیات انتظامی با حضور واحدهای مختلف فرماندهی شهرستان عسلویه اجرا شد.

وی گفت: پلیس به یک دستگاه خودرو که قصد خروج از اسکله داشت مظنون و دستور توقف داد اما راننده خودرو بدون توجه به این دستور با افزایش سرعت اقدام به فرار کرد.
واعظی ادامه داد: پس از شلیک چندین تیر هوایی و بی توجهی راننده خودرو، لاستیک های خودرو مورد هدف قرار گرفت و متوقف شد، ولی راننده و سرنشین خودرو به سمت کوه های اطراف متواری شدند.
وی یادآور شد: در عملیات تعقیب و گریز ساق پای یک از متهمان مورد اصابت گلوله قرار گرفت و هر 2 متهم دستگیر شدند و فرد مجروح به بیمارستان انتقال یافت که وضعیت وی رضایت بخش گزارش شده است.
واعظی اضافه کرد: در بازرسی از خودرو توقیفی آنان 606کیلو 835 گرم تریاک کشف شد.
وی یادآور شد: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از پنج تن و 250 کیلوگرم انواع مواد مخدر توسط پلیس استان بوشهر کشف شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 391درصدی نشان می دهد.
واعظی گفت: در این مدت 30باند تهیه و توزیع مواد مخدر منهدم ، 71دستگاه خودرو حامل مواد مخدر توقیف و یکهزار و 380 نفر متهم نیز در این ارتباط دستگیر شدند.

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=92518

نظـــرات شمـــا