کد خبر : 92517       تاریخ : 1396/06/25 13:09:45
اعزام دانشجویان دانشگاه خلیج فارس بوشهر به اتریش

اعزام دانشجویان دانشگاه خلیج فارس بوشهر به اتریش

پیغام: رئیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر گفت: تیمی از دانشجویان به همراه چند تن از استادان این دانشگاه برای بازدید از دانشگاه مونتان شهر لئوبن اتریش به این کشور اعزام شدند.

به گزارش «پیغام»؛ عبدالمجید مصلح روز شنبه در گفت گو با ایرنا افزود: این اعزام در اجرای تفاهم نامه های بین المللی دانشگاه خلیج فارس بوشهر صورت گرفته که در قالب آن شماری از دانشجویان رشته مهندسی این دانشگاه از برخی مراکز دانشگاه مونتان لئوبن اتریش بازدید کرده اند.

وی بیان کرد: همچنین بازدید این دانشجویان از مدرسه تابستانه با موضوع انرژی، محیط زیست و توسعه پایدار دانشگاه مونتان اتریش از دیگر برنامه های این هیات دانشجویی بوده است.
مصلح یادآور شد: برنامه های این مدرسه تابستانه شامل آشنایی با فعالیت ها و دستاوردهای پژوهشی، علم و فناوری بخش های مهندسی فرایند، محیط زیست، انرژی، مهندسی نفت، کار گروهی و پروژه های بین المللی دانشگاه مونتان است.
وی ادامه داد: علاوه براین دانشجویان اعزامی به اتریش در بازدیدهای صنعتی خود با بازدید از تاسیسات نفت و گاز شرکت نفتی او. ام .وی اتریش، کارخانه فولاد با بخشی از ظرفیت های صنعتی این کشور آشنا شدند.
مصلح یادآور شد: فرصت های تعامل دانشگاهی، تبادل استاد و دانشجو، برگزاری کارگاه های تخصصی، مشارکت در رویدادهای علمی دانشگاه ازمحورهای مذاکرات استادان دانشگاه خلیج فارس بوشهر در دانشگاه مونتان اتریش است.
وی بیان کرد: در این ارتباط چندی پیش نیز 14 نفر از دانشجویان دانشگاه مونتان شهر لئوبن اتریش به استان بوشهر سفر و از دانشگاه خلیج فارس و مراکز صنعتی این استان دیدن کردند.
وی اضافه کرد: دانشجویان این دانشگاه که در مقطع های کارشناسی و کارشناسی ارشد بودند با سفر به استان بوشهر، مجتمع گازی پارس جنوبی در عسلویه، دانشگاه خلیج فارس، بافت قدیم شهر و تاسیسات بندری بوشهر مورد بازدید قرار دادند.
هیات دانشگاه خلیج فارس بوشهر متشکل از 11 دانشجو و سه استاد این دانشگاه از 19 شهریور ماه جاری
برای یک سفر 10 روزه به کشور اتریش اعزام شده اند.
دانشگاه خلیج فارس بوشهر دارای هشت دانشکده است که 2 دانشکده آن در دشتستان و جم و مابقی در شهر بوشهر استقرار دارند.
هم اکنون 6 هزار و 300 دانشجو در 29 رشته کارشناسی، 49 رشته کارشناسی ارشد و 12 رشته در مقطع دکترا در دانشگاه حلیج فارس بوشهر تحصیل می کنند.
67درصد دانشجوبان دانشگاه خلیج فارس در مقطع کارشناسی و مابقی در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل هستند.
براساس برنامه ریزی راهبردی دانشگاه خلیج فارس باید شمار دانشجویان این دانشگاه تا سال 1404 به بیش از 9 هزار دانشجو افزایش پیدا کند.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=92517

نظـــرات شمـــا