کد خبر : 92512       تاریخ : 1396/06/25 10:22:55
۳۷ درصد شبکه‌های آبرسانی روستایی استان بوشهر فرسوده است

۳۷ درصد شبکه‌های آبرسانی روستایی استان بوشهر فرسوده است

پیغام: رئیس اداره نگهداری و بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب روستایی استان بوشهر با اشاره به به هدررفت بالای آب در استان، گفت: ۳۷ درصد شبکه‌های آبرسانی روستایی استان بوشهر فرسوده است.

به گزارش «پیغام»؛ احسان الله سیفی بوشهری در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در راستای بهبود آبرسانی به نقاط مختلف استان بوشهر تلاش‌های گسترده‌ای صورت گرفته است و تلاش شد که کمترین مشکل را در آبرسانی به مردم داشته باشیم.

وی به هدررفت بالای آب در شبکه‌های آبرسانی استان بوشهر اشاره کرد و ادامه داد: یکی از عوامل اصلی این هدررفت بالای آب فرسودگی شبکه‌های توزیع و انتقال آب در نقاط مختلف استان است.

رئیس اداره نگهداری و بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب روستایی استان بوشهر خاطرنشان کرد: ۳۷ درصد شبکه‌های آبرسانی روستایی استان بوشهر فرسوده است که نیازمند ترمیم و بازسازی است.

وی طول شبکه توزیع و انتقال آب روستایی استان بوشهر که نیازمند بازسازی است را دو هزار و ۵۶ کیلومتر عنوان کرد و افزود: برای نوسازی و بهسازی شبکه های فرسوده استان باید اعتبار مورد نیاز تامین شود.

سیفی بوشهری به وضعیت آبرسانی در تابستان امسال اشاره کرد و گفت: با توجه به کمبود منابع آبی در ۸۰ درصد از روستاهای استان بوشهر مجبور به نوبت‌بندی آب در ساعاتی از روز شدیم.

وی خاطرنشان کرد: در بسیاری از روستاها مخازن مورد نیاز برای ذخیره آب وجود ندارد و این موضوع سبب شد تا در این روستاها شاهد نوبت‌بندی آب باشیم.

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=92512

نظـــرات شمـــا