کد خبر : 92495       تاریخ : 1396/06/25 09:44:35
کره‌شمالی هدف نهایی خود را اعلام کرد

کره‌شمالی هدف نهایی خود را اعلام کرد

خبرگزاری دولتی کره شمالی در نخستین ساعات روز شنبه نوشت: هدف نهایی ما، رسیدن به توازن واقعی قوا با آمریکا و وضعیتی است که سران این کشور جرئت نکنند درباره گزینه نظامی صحبت کنند.

پیغام: خبرگزاری دولتی کره شمالی در نخستین ساعات روز شنبه نوشت: هدف نهایی ما، رسیدن به توازن واقعی قوا با آمریکا و وضعیتی است که سران این کشور جرئت نکنند درباره گزینه نظامی صحبت کنند.

به گزارش «پیغام» به نقل از ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، کره شمالی روز جمعه موشکی را آزمایش کرد که برای دومین بار در هفته‌های گذشته، از حریم هوایی ژاپن گذشت و موجب وحشت ساکنان این کشور شد.
پیونگ یانگ سه هفته پیش نیز دست به یک آزمایش موشکی مشابه زده بود. این کشور به تازگی ششمین آزمایش هسته‌ای و نخستین آزمایش موشک‌های قاره پیمای خود را با موفقیت به سرانجام رساند و موجب نگرانی آمریکا و متحدانش در منطقه شد.
شورای امنیت شدیدترین تحریم‌ها را برضد کره شمالی اعمال کرده است. این نهاد پس از آزمایش موشک‌های قاره‌پیمای کره شمالی، قطعنامه‌ای را تصویب کرد که درآمد پیونگ یانگ از محل صادرات را نزدیک به یک سوم کاهش می‌داد.
قطعنامه جدید شورای امنیت هم که هفته گذشته تصویب شد، سقفی برای صادرات نفت و گاز به کره شمالی در نظر می‌گیرد و واردات منسوجات از این کشور را ممنوع می‌کند؛ موضوعی که پیش بینی می‌شود آسیب‌های جدی به صنعت و زندگی روزمره مردم کره شمالی وارد کند.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=92495

نظـــرات شمـــا