کد خبر : 92413       تاریخ : 1396/06/22 11:19:06
ضعف تجهیزات آتش‌نشانی بندر بوشهر نگران‌کننده است
رئیس کمیسون برنامه ، بودجه و حقوقی شورای شهر بوشهر:

ضعف تجهیزات آتش‌نشانی بندر بوشهر نگران‌کننده است

رئیس کمیسون برنامه، بودجه و حقوقی شورای شهر بوشهر گفت: ضعف امکانات،تجهیزات و ناوگان آتش‌نشانی بندر بوشهر مشهود و نگران‌کننده است و اگر به هر شکل ممکن در هر کجای بندر بوشهر اتفاق خاصی بیافتد باید منتظر یک فاجعه بزرگ باشیم.

به گزارش«پیغام» به نقل از فارس، کیوان هاشم‌زاده در ششمین نشست علنی شورای اسلامی شهر بوشهر اظهار داشت: ضعف امکانات، تجهیزات و ناوگان آتش‌نشانی بندر بوشهر مشهود و نگران‌کننده است .

وی افزود: اگر به هر شکل ممکن در هر کجای بندر بوشهر اتفاق خاصی بیافتد باید منتظر یک فاجعه بزرگ برای از بین رفتن جان مردم و اموال آنها باشیم.

رئیس کمیسون برنامه، بودجه و حقوقی شورای شهر بوشهر تصریح کرد: بندر بوشهر به دلیل داشتن تاسیسات هسته‌ای، منطقه ویژه اقتصادی، بندر و گمرک در کنار داشتن بافتی تاریخی نیازمند داشتن تجهیزاتی به روز در زمینه اطفاء حریق است و با امکانات ناچیز که حتی از پس خاموش‌کردن یک آتش‌سوزی بسیار کوچک هم بر نمی‌آید، در هیچ شرایط قادر به مقابله با هر گونه آتش‌سوزی نیست.

هاشم‌زاده تصریح کرد: نباید منتظر وقوع یک فاجعه در این شهر مهم بندری و استراتژیک باشیم تا پس از آن به فکر تامین امکاناتی از این دست قرار گیریم بلکه باید تا زمان وجود دارد در این بخش چاره‌سازی کرد.

وی ادامه داد: از ریاست شورا درخواست می‌شود که این موضوع خارج از نوبت و به شکل فوق‌العاده و خارج از روند فعلی و به شکل اضطراری در دستور کار قرار گیرد تا برای تجهیز ناوگان و امکانات آتش‌نشانی بندر بوشهر فکر اساسی شود.

رئیس کمیسون برنامه ، بودجه و حقوقی شورای شهر بوشهر در خصوص شکل‌گیری کمیسیون جدید معماری و شهرسازی در شورای شهر بوشهر اظهار داشت: با توجه به این که کمیسیون فعلی عمران دارای حوزه گسترده کاری است امکان رسیدگی تخصصی به مسائل مربوط به معماری و شهرسازی وجود ندارد که ایجاد این کمیسیون را اجتناب‌ناپذیر جلوه می‌دهد.

وی ادامه داد: سیمای شهری و معماری کنونی بندر بوشهر که طی یک دهه گذشته بدین سوء شکل گرفته چندان با طراز یک شهر بندری و تاریخی شهر بوشهر قرابتی ندارد و مشخص‌کننده هویت این بندر نیست که ضروری است برای حفظ داشته‌ها و متناسب با شرایط یک شهر بندری، نگاهی تخصصی در حوزه ساخت و ساز و شهرسازی شکل گیرد که صرفا با وجود یک کمیسیون تخصصی مانند کمیسیون معماری و شهرسازی قابل اجراست.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=92413

نظـــرات شمـــا